Якщо українці перестануть святкувати “дєнь пабєди”, то це означатиме, що ми виздоровіли, як нація , – історик

0
338

До студії «Правди. Наживо» завітав історик та публіцист Ярослав Сватко.

Україна у Другій світовій війні втратила понад 5 млн людей. Історик зазначає – ми маємо вшановувати цих людей. І робити це потрібно саме 8 травня.

«На жаль, ця дата у нас останнім часом, в першу чергу через московських пропагандистів, політизується і ділить людей. Ми мусимо розуміти таку річ: якщо святкуємо 9 травня і кажемо, шо це «дєнь пабєди», то граємо за правилами Путіна, за правилами Кремля, Сталіна, Жукова…Якщо ми вшановуємо жертв Другої світової війни і кажемо, що це – «день пам`яті жертв» 8 травня, то ми граємо за правилами об`єднаної Європи, в яку ми намагаємось увійти», – розповідає Сватко.

Також історик наголошує: лише тоді, коли країна перестане святкувати «дєнь пабєди» держави, яка була категорично проти України – можна говорити, що нація виздоровіла.

«Ми з тим же успіхом можемо святкувати куликовську перемогу. І що? Що це Україні дає? Я думаю, потрібно припинити цю історичну шизофренію і зупинитися на тій даті. Як ми маємо бути в Європі, то має бути так, як в Європі. Тим більше, шо в України специфічна позиція в Другій світовій війні. Українські солдати воювали на обох фронтах, а ще і в канадській, і в англійській, і в американській армії. Українські солдати воювали і в німецькій армії. Це не тільки дивізія Галичина. Першим пілотом, який радянський літак в 1941 році, був українець. І що ми маєм робити? Ділити їх на правильних і неправильних українців? Ми маєм мати одну націю…Українці воювали в різних арміях, бо не було української держави. І це ми повинні винести для себе з цієї війни як головний висновок. Якби в українців була своя держава, то вони б воювали за українську армію», – розповідає Сватко.

Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here