субота, 21 березня, 2026
НТА > НОВИНИ > Деталі про гелікоптер, який розбився у Броварах, від ексрадника міністра внутрішніх справ

Деталі про гелікоптер, який розбився у Броварах, від ексрадника міністра внутрішніх справ

Усі гелікоптери перед відправкою в Україну пройшли обслуговування у виробника, на них видавалася гарантія

Деталі про гелікоптер, який розбився у Броварах, від ексрадника міністра внутрішніх справ

Розмови про те, що гелікоптер ЕС225 Super Puma, який зазнав катастрофи в Броварах, був не придатним до використання, - не більше, аніж фантазії. У цьому переконаний ексрадник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко. В ефірі "Суботнього стріму" він детальніше розповів, звідки ці гвинтокрили в Україні.

"Я неодноразово чув фантазії, що борти, на одному з яких і летіло керівництво МВС у відрядження, були непридатними до використання. Але йдеться про борти, які Україна отримала у 2018 році у результаті підписання угоди з Францією. Тоді ми отримали 50 гелікоптерів різної категорії", - нагадав він.

Він додав, що частину гелікоптерів, яку доставили у 2020-2021 роках, уже літає по Україні. Їх використовували для медичної евакуації, поліцейських операцій, для охорони нашого кордону. Також ними користувалися надзвичайники. За словами Мартиненка, всі гелікоптери перед відправкою в Україну пройшли обслуговування у виробника, на них видавалася гарантія, адже йшлося про велику міжнародну угоду. Тому, наголосив Мартиненко, говорити, що йдеться про "мотлох, який не міг літати" - це розмови, які не відповідають дійсності.

"Ці гвинтокрили, і саме цей, що розбився, вже в Україні здійснили сотні вильотів. З ними не було проблем. Окрім того, та команда обслуговування, що працювала з ними в Україні, проходила навчання у виробника. Пілоти на гвинтокрилі були висококваліфіковані із величезною кількістю льотних годин", - додав він.

Також ексрадник прокоментував, наскільки логічним було рішення про те, що під час війни, все вище керівництво МВС пересувалося в одному транспорті.

"Очевидно, що керівництво відомства, яке бере безпосередню участь у війні, є військовими цілями. Наскільки правильно, що вони летіли одним гелікоптером - це питанням до служб, які дбають про безпеку переміщення таких осіб. Та якщо ці люди у такому складі мали бути там, де мали бути, то що легше: забезпечити безпеку одного гелікоптера чи кількох? Можливо, цим і керувалися. Можливо, були інші причини. Але важливо, що служби, які вивчають цю ситуацію, повинні дати відповідь суспільству: чи була потреба, щоб вони летіли разом, чи повинні вони були присутніми саме у такому складі", - наголосив Володимир Мартиненко.

Нагадаємо, гелікоптер ДСНС розбився у Броварах 18 січня. Сьогодні у Києві, Ніжині та Броварах прощалися із загиблими.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"