субота, 21 березня, 2026
НТА > НОВИНИ > Не через рік-два: у Європейській раді розповіли, коли Україна може стати членом ЄС

Не через рік-два: у Європейській раді розповіли, коли Україна може стати членом ЄС

Європейський союз прагне довести, що здатний на важливі та різкі геополітичні дії

Не через рік-два: у Європейській раді розповіли, коли Україна може стати членом ЄС
Україна може стати членом Євросоюзу 2030-го року,

якщо обидві сторони виконають поставлені перед ними умови. Зокрема, йдеться про реформи в нашій державі. Про це повідомив Spiegel із посиланням на заяву голова Європейської ради Шарля Мішеля.

«Україна може приєднатися до Євросоюзу 2030-го року, якщо обидві сторони зроблять свою домашню роботу. Україна й інші країни-кандидати мають провести реформи, боротися з корупцією та виконати вимоги щодо модернізації законодавства. ЄС необхідно чітко розуміти, чого ми хочемо досягнути разом, які наші пріоритети та на що ми хочемо витрачати гроші. І нам необхідно прискорити процеси ухвалення рішень», – зазначив він.

Мішель також наголосив, що це не буде легким процесом. Але, за його словами, Євросоюз більше не може гаяти часу.

«Успішна та безпечна Україна – в наших інтересах. Їхній недавній опір Росії показав, що Україна належить Євросоюзу. І скоро, а не колись. Своєю чергою, ЄС також доведе, що здатний на геополітичні дії», – додав очільник Європейської ради.

До речі, що держави та їхні уряди країн ЄС обговорять у п'ятницю, 6-го жовтня, в Гранаді (Іспанія) бажання України розпочати переговори щодо вступу до ЄС до кінця року. Як відомо, 2022-го року Україна отримала статус кандидата на вступ до Євросоюзу. Після цього перед нашою країною поставили умови для того, щоби стати членом блоку. Офіційні представники України неодноразово заявляли, що розраховують розпочати переговори про членство в ЄС до кінця 2023-го року. Для цього нашій країні необхідно виконати сім рекомендацій Єврокомісії. Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль нещодавно заявив, що Україна завершує виконання усіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні, що необхідні для початку переговорів щодо вступу до ЄС. Рада Євросоюзу на рівні міністрів внутрішніх справ узгодила продовження механізму тимчасового захисту для біженців з України ще на один рік – з 4-го березня 2024-го року до 4-го березня 2025-го року.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"