Про це повідомляє заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач, пише ЛМР. Після численних штрафів, ігнорування приписів та загрози судового примусового знесення власники об'єкта все ж погодилися самостійно ліквідувати порушення.
Самочинна надбудова та руйнування гаражів на Єрошенка
Будівельний скандал розгорівся навколо об'єкта на вулиці Єрошенка, 28. Організована там так звана реконструкція адміністративно-побутової будівлі швидко вийшла за межі дозволеного — будівельники без жодних погоджень звели додатковий п'ятий поверх. Окрім явного порушення поверховості, масштабні роботи без належних розрахунків спровокували небезпечні наслідки, а саме зсув ґрунту. Через руйнівні процеси було пошкоджено прилеглу територію та капітальні споруди гаражного кооперативу "Сокіл".
Історія набула широкого публічного розголосу лише після того, як небайдужий місцевий мешканець залишив відповідне звернення на Гарячу лінію міста. Отриманий сигнал став офіційною правовою підставою для інспекторів міської ДАБК, які невідкладно виїхали на будівельний майданчик із позаплановою перевіркою та зафіксували масу порушень містобудівного законодавства.
Ігнорування штрафів та загроза судового знесення
Попри виявлене свавілля, приборкати порушників вдалося не одразу. Міська ДАБК проводила повторні перевірки, складала акти, виписувала приписи про усунення порушень та накладала грошові стягнення. Фінансові санкції застосували як до власників незаконного будівництва — приватного підприємства "Скіфи", так і до генерального підрядника — товариства з обмеженою відповідальністю "Галицька Будівельна Гільдія". Проте компанії тривалий час відверто ігнорували вимоги мерії та продовжували роботи.
Ситуація зрушила з місця лише тоді, коли виникла реальна загроза примусового знесення в судовому порядку. На щастя, забудовник вирішив не доводити справу до критичної точки.
"Усі порушення зафіксували. Далі були неодноразові перевірки Інспекції ДАБК, акти, штрафи і приписи усунути порушення. Оштрафовано як власників будівництва — ПП „Скіфи“, так і генпідрядника — ТзОВ „Галицька Будівельна Гільдія“. Втім порушники не поспішали приводити будівництво у відповідність до документів. У цьому інспектори міської ДАБК мали змогу переконатися під час чергового візиту — роботи на об'єкті не припинялись. Місто вже готувало звернення до суду про примусовий демонтаж. Та, на щастя, здоровий глузд переміг. На сьогодні триває демонтаж зайвого п'ятого поверху", — зазначив у дописі Любомир Зубач.
Нагадаємо, у Львові на проспекті Чорновола, 101 припинила роботу чергова тимчасова споруда. Як повідомили у КП "Адміністративно-технічне управління", підприємець власноруч демонтував об’єкт після відповідного рішення виконавчого комітету.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"