субота, 21 березня, 2026
НТА > НОВИНИ > ПАРЄ закликала визнати депортацію українських дітей воєнним злочином

ПАРЄ закликала визнати депортацію українських дітей воєнним злочином

ПАРЄ закликала визнати депортацію українських дітей воєнним злочином

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, у якій закликала європейський політикум докласти всіх зусиль для повернення депортованих у Росію українських дітей. Про це повідомляє "Укрінформ". За відповідну резолюцію «Становище дітей в Україні» проголосували на пленарному засіданні ПАРЄ у Страсбурзі 83 парламентарії. У термінових дебатах перед ухваленням документа взяла участь перша леді України Олена Зеленська.

«Понад 19 тисяч дітей в російському полоні. Повернути вдалося лише понад три сотні. Такими темпами нам знадобиться більш ніж 50 років, щоб звільнити їх. У нас немає стільки часу. Навіть рік для дитини це вже багато», - наголосила Зеленська.

У своєму онлайн-включенні вона розповіла кілька історій визволених дітей, до яких застосовували тортури в Російській Федерації. Зеленська закликала міжнародну спільноту та парламенти країн Європи докласти всіх зусиль, щоб звільнити полонених дітей та допомагати їм у психологічній реабілітації. Доповідач Олена Хоменко, віцепрезидент ПАРЄ та голова спеціального профільного комітету асамблеї заявила, що в документі йдеться не лише про дітей, депортованих до Росії та Білорусі, а й про мільйони українських дітей, які є жертвами війни, щодня відчуваючи її наслідки як фізичні, так і психологічні.

«Українські діти, які є особливо вразливими жертвами, ніколи не повинні використовуватися як засіб тиску або як військові трофеї. Всі українські діти мають право користуватися правами і свободами, закріпленими у відповідних міжнародних документах», - зазначається в документі.

ПАРЄ у резолюції закликала «держави-члени, а також держави-спостерігачі та держави, парламенти яких мають статус спостерігача або партнера по демократії при Асамблеї, а також все міжнародне співтовариство, ухвалити на рівні національних парламентів заяви або резолюції, що засуджують воєнні злочини проти дітей, та визнати депортації, насильницькі переміщення та невиправдані затримки з репатріацією українських дітей, що відбулися під час війни, злочинами». ПАРЄ також пропонує створити посаду спеціального доповідача з питань становища та повернення українських дітей, депортованих і примусово переміщених Російською Федерацією, Білоруссю, при Раді міністрів.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"