п’ятниця, 12 червня, 2026
НТА > НОВИНИ > Екс-тренер збірної України з Волині сяде в тюрму за розбещення неповнолітніх

Екс-тренер збірної України з Волині сяде в тюрму за розбещення неповнолітніх

Колишнього тренера національної збірної України з волейболу та заслуженого працівника фізкультури і спорту Богуслава Галицького засуджено до 7,5 років позбавлення волі.

Екс-тренер збірної України з Волині сяде в тюрму за розбещення неповнолітніх

Про це повідомляє Спорт.UA з посиланням на вирок Луцького міськрайонного суду від 11 травня.

Суд визнав винним 75-річного екс-наставника визнано винним у зґвалтуванні, сексуальному насильстві та розбещенні неповнолітніх (ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 152, ч. 3 ст. 153 та ч. 2 ст. 156 КК України).

Слідство встановило, що Галицький вчиняв злочини проти своїх вихованок упродовж десяти років – з 2012 по 2022 рік. На момент скоєння злочинів він обіймав посаду директора обласної дитячо-юнацької спортивної школи в Луцьку та очолював жіночий волейбольний клуб «Волинь-Університет».

Свідчення постраждалих
У липні 2022 року до правоохоронців звернулися п’ятеро дівчат. Вони розповіли про примусові дотики та дії сексуального характеру, які чинилися у приміщенні спортшколи, готелях під час турнірів та на зборах за кордоном. Одна з постраждалих заявила в суді, що тренер використовував масажі як привід для домагань, а у разі відмови ставав агресивним.

Речові докази
Під час обшуків у кабінеті Галицького правоохоронці вилучили секс-іграшки та інші речові докази.

Позиція засудженого
Сам Галицький своєї провини не визнав. Він назвав справу наклепом, пов’язаним із конфліктом навколо переходу спортсменок в іншу команду. Екс-тренер стверджував, що проводив лише спортивний масаж через відсутність професійного масажиста.

Вирок
Суддя Андрій Сівчук призначив Галицькому покарання у вигляді 7 років 6 місяців позбавлення волі. Крім того, йому заборонили займатися діяльністю, пов’язаною з вихованням дітей, на три роки. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку.

Довідка: Богуслав Галицький – заслужений тренер України з 1988 року, очолював жіночу збірну України у 2000-2001 роках, двічі вигравав із клубом Кубок України (2012, 2013).

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"