середа, 17 червня, 2026
НТА > НОВИНИ > На Львівщині громадянку Узбекистану засудили за колаборанство

На Львівщині громадянку Узбекистану засудили за колаборанство

Городоцький районний суд Львівської області виніс вирок громадянці Узбекистану, яку визнали винною у передачі інформації про розташування українських військових представникам російських спецслужб

На Львівщині громадянку Узбекистану засудили за колаборанство

Про це повідомили в Єдиному державному реєстрі.

Згідно з матеріалами справи, 43-річна жінка після приїзду в Україну на початку 2025 року виконувала завдання російського куратора, з яким була знайома раніше. За грошову винагороду вона збирала відомості про місця дислокації підрозділів Збройних сил України у Львівській області та Києві.

Слідство встановило, що обвинувачена фіксувала пересування військових і техніки за допомогою мобільного телефону та відеореєстратора. Отримані дані вона передавала своєму куратору, який, за версією правоохоронців, пов’язаний зі спецслужбами Російської Федерації.

Контррозвідка СБУ затримала жінку у серпні 2025 року під час виконання чергового завдання.

Під час судового розгляду вона визнала провину та уклала угоду зі слідством. Суд призначив їй покарання у вигляді шести років позбавлення волі.

Крім того, засуджена має відшкодувати витрати на проведення експертиз, а автомобіль Volkswagen Polo, який використовувався для збору інформації, конфісковано на користь держави.

Рішення суду ще може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"