Про це повідомила пресслужба Університетської лікарні ЛНМУ імені Данила Галицького. Пацієнтка звернулася до фахівців лише тоді, коли стороннє тіло за багато років покрилося щільним шаром солей і буквально пробило тканини.
Діагностика та несподівана знахідка лікарів
Мешканка Львівської області наважилася прийти на прийом до спеціалістів лише тоді, коли її стан став критичним. Пацієнтка скаржилася на безперервні сильні болі в нижній частині живота, аномально часті позиви до сечовипускання, а також на мимовільне підтікання урини.
Як розповів лікар-уролог Василь Матвіїв, під час первинного ультразвукового дослідження фахівці помітили в сечовому міхурі специфічне велике утворення. Зовні воно дуже нагадувало камінь, який мав нетиповий твердий стрижень усередині.
Для верифікації діагнозу та з’ясування точної природи цього аномального об'єкта жінку терміново направили на комп’ютерну томографію. Комп'ютерна діагностика продемонструвала приголомшливий результат — у порожнині органу містився звичайний ртутний термометр. За вісім років безперервного перебування в тілі прилад повністю інкрустувався соляним каменем.
Важкі ускладнення та плани на відновлення
За тривалий період ртутний градусник не лише значно збільшився в розмірах через солі, але й завдав серйозної шкоди внутрішнім тканинам пацієнтки. Сформоване соляне утворення буквально пробило стінку сечового міхура. Через це в організмі утворилася нориця (фістула), яка і виступала головною причиною постійного підтікання рідини.
Наразі 42-річна пацієнтка перебуває під пильним наглядом медичного персоналу. Тільки-но лікарям вдасться остаточно купірувати хронічну інфекцію та забезпечити первинне загоєння пошкоджених тканин, жінці проведуть ще одне втручання — складну реконструктивну операцію для закриття нориці.
Урологи вкотре наголошують на тому, що будь-який чужорідний предмет, який випадково чи навмисно потрапляє в органи сечовидільної системи, неминуче обростає мінеральними солями, трансформується у щільний камінь та викликає небезпечні для життя хронічні запалення. Медпрацівники закликають громадян у жодному разі не займатися небезпечним самолікуванням і негайно йти до лікарні за перших тривожних симптомів.
Нагадаємо, у селищі Стара Вижівка на Волині медики екстреної допомоги врятували чоловіка, у якого під час роботи на будівництві раптово зупинилося серце.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"