субота, 21 березня, 2026
НТА > НОВИНИ > Симфонічний оркестр України отримав у Німеччині престижну премію Моцарта

Симфонічний оркестр України отримав у Німеччині престижну премію Моцарта

Симфонічний оркестр України отримав у Німеччині престижну премію Моцарта

У середу, 20-го жовтня, у церкві Святого Маркуса в Кемніці (Німеччина) під час святкового концерту Молодіжному симфонічному оркестру України вручили премію Саксонського Моцартівського товариства Mozartpreis 2021. Про це на своїй Facebook-сторінці розповіла засновниця та артдиректорка Молодіжного симфонічного оркестру Оксана Линів. У зв’язку з обмеженнями через пандемію оркестр не зміг виступити в Кемніці у повному складі. Та все ж святковий концерт відбувся за участі музикантів, які навчаються в Європі. За словами Линів, вручення провела доктор Габріеле Рамзауер, директорка архіву Моцартів в Зальцбурзі та директорка музеїв Моцарта Міжнародної фундації Моцартеум Зальцбург. Премію урочисто передала міністерка культури Саксонії Барбара Клепш.

«Особливо дякуємо нашому запрошеному солісту, українському піаністу Антонію Баришевському, який виконав велику сольну програму з творів українських композиторів», – написала Оксана Линів.

Крім того, за участі молодих музикантів Тараса Зданюка (скрипка) / Анни Макарової (альт) / Анастасії М’якушко (віолончель) прозвучав один із найвідоміших камерних творів Моцарта – фортепіанний квартет №1 KV 478. На завершення концерту українські музиканти приєдналися до Молодіжного оркестру «100 дітей Моцарта», що стало символом музичного об'єднання без кордонів. Нагадаємо, що приблизно два тижні тому італійський оперний театр запросив львів’янку Оксану Линів на посаду музичної директорки та головної диригентки. Цього тижня стало відомо, що ексклюзивно для виставки «Barbie: Мрійники та винахідники» на честь всесвітньо відомої диригентки Оксани Линів виготовили ляльку.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"