субота, 21 березня, 2026
НТА > НОВИНИ > В Україні пропонують замінити 8 березня: Що святкуватимуть

В Україні пропонують замінити 8 березня: Що святкуватимуть

Верховна Рада України розглядає пропозицію замінити традиційне святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня на нове державне свято — День української жінки.

В Україні пропонують замінити 8 березня: Що святкуватимуть

Ініціатива внесена у постанові №15052.

Як зазначають автори проєкту, 8 березня має радянське походження. «Досі на державному рівні 8 березня визначено вихідним днем – так званий «Міжнародний жіночий день», встановлений московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок. Його впроваджено за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році з прив’язкою до початку Лютневої революції 1917 року в Росії», – йдеться у пояснювальній записці до постанови.

Депутати пропонують відзначати День української жінки 25 лютого — у день народження української письменниці Лесі Українки. Метою встановлення нового свята є відновлення українських культурних традицій, формування історичної пам’яті та очищення державного календаря від нав’язаних радянських дат.

Ініціаторами постанови виступили депутати Оксана Савчук та Ростислав Тістик.

Варто зазначити, що паралельно Верховна Рада розглядала законопроєкт щодо мінімального віку шлюбу, однак пізніше спікер Руслан Стефанчук повідомив, що пропозицію про право на шлюб з 14 років у випадку вагітності або народження дитини виключено з законопроєкту.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"