Влада Фінляндії вирішила тимчасово закрити пункти пропуску для приватних катерів у східній частині Фінської затоки. Обмеження пояснюють тим, що це намір захистити шляхи від нелегальних мігрантів, які намагаються потрапити до Євросоюзу з Росії. Про це повідомляє фінське видання Yle.
«Закриваючи прикордонні пункти Балтійського моря, ми готуємося до того, що шукачі притулку не почнуть прибувати до Фінляндії на човнах», – пояснив заступник генерального директора полковник з прикордонного та морського департаменту прикордонної служби Фінляндії Марко Турунен.
Так, на останньому засіданні урядової ради вирішили закрити переходи, що ведуть до Сайменського каналу та інші морські переходи у східній частині затоки. Зазначають, що прикордонні переходи в портах Хаапасаарі та Нуйямаа, а також водний шлях Сантіо будуть недоступні до 15 квітня. Прикордонна служба вважає, що якщо ці морські кордони залишаться відкритими, мігранти можуть спробувати використовувати їх для в’їзду до Фінляндії.
«Організатори нелегальної імміграції, тобто злочинні утворення, не думають про безпеку. У Середземномор'ї, наприклад, людей запихають у погані човни. Це створює непотрібні ризики для цих людей», –повідомив Турунен.
Турунен зазначив, що закриття кордонів є запобіжним заходом. Нагадаємо, що прикордонна служба Фінляндії планує назавжди закрити тимчасові пункти пропуску «Паріккала» та «Інарі». Протягом декількох років через них не спостерігається рух.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"