НТА > НОВИНИ > “1+1” повертає серіали російською мовою, бо глядач “історично звик”

“1+1” повертає серіали російською мовою, бо глядач “історично звик”

139

Група “1+1 медіа” заявила, що транслюватиме фільми та серіали мовою оригіналу (тобто російською), а на українську переходитиме поступово, оскільки український дубляж нібито не до вподоби глядачам. Зокрема, в ефір уже повернувся серіал “Свати” російською мовою. 

Про це пише “Українська правда” із посиланням на заяву групи, яку отримали у розпорядження. “Української правди”

В “1+1 медіа” розповіли, що після того, як 16 липня почав діяти закон про забезпечення функціонування української мови як державної, телеканал почав транслювати усі фільми і серіали виключно українською мовою. Але тепер “1+1” змушений повернутися до російськомовного озвучення, оскільки, по-перше, це нібито дозволяє чинне законодавство, а по-друге, український дубляж начебто не сподобався глядачам, які “історично звикли до перегляду улюблених фільмів та серіалів саме у тому вигляді та з тим колоритом, з яким продукт було створено від початку”.

А ще переконують, що необхідність трансляції виключно українською поставила їх у “нерівні конкурентні умови”.

“1+1 media виступає за рівні умови на телевізійному ринку та чесну конкуренцію за прихильність українського глядача. А особливо, коли йдеться про таке важливе питання як мова. Тільки спільними зусиллями всіх гравців ринку можливо зрушити ситуацію. Наразі ж ми спостерігаємо певний розкол суспільства за мовним принципом, що вважаємо категорично неприпустимим”, – наводить цитату із заяви “Українська правда”.

За інформацією видання “Детектор Медіа”, глядацька критика стосувалася серіалу “Свати”. Телеканал “1+1” 19 липня показав серіал в українському дубляжі, однак в соцмережах та на сайті каналу глядачі з різних причин почали висловлювати невдоволення цим дубляжем – скаржилася як на якість дубляжу, так і просто на українську мову. 22 липня “Плюси” знову повернули серіалу російське звучання.

Медіагрупа запевнила, що продовжить інвестувати в дубляж та україномовний контент. Зокрема, у “1+1 медіа” нагадали, що цієї осені покажуть українською власний серіал “Моя улюблена Страшко”, а телеканали групи продовжать інформаційну кампанію “Дивись українською”.

Загалом, за даними моніторингу Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови з 16 липня шість каналів порушили норми закону про функціонування державної мови: “Інтер”, “Україна”, “Мега”, “ICTV”, “К1” та “НТН”, – повідомляв у фейсбуці уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі