НТА > НОВИНИ > Новини політики > 1 млрд 250 млн фунтів допомоги, або Хто насправді може захистити Україну від агресії РФ

1 млрд 250 млн фунтів допомоги, або Хто насправді може захистити Україну від агресії РФ

217

Велика Британія стала одним із головних партнерів України у галузі військового співробітництва. Доказом цього є і спільні військові навчання, і тренувальна місія Orbital, і ракетні катери, які Лондон будує для Києва, і мільйонне фінансування проєктів в нашій країні. 

Та й те, що британский есмінець Defender, в бік якого стріляли російські військові, відкрито продемонстрував, що Крим – це Україна, може свідчити, що справді найбільш стратегічним партнером України в оборонній сфері, є саме ця країна. Особливо на позиціях у Чорному морі.

Операція Orbital та військові навчання

За даними Радіо Свобода, Британська військова місія в Україні (Orbital) працює ще з 2015 року. За цей час 21 тисяча українських військовослужбовців пройшли навчання: від протидії саморобним вибуховим пристроям до медичної допомоги, підготовки кадрів та іншого. Тренувальна місія Orbital буде працювати щонайменше до 2023 року.

Минулоріч яскравим елементом партнерства двох країн стало ще й десантування британських військовослужбовців на півдні України.

Символічно, що збройні сили України і Великої Британії цьогоріч вперше провели спільні військові навчання «Козацька булава» («Cossak Mace»). Вперше британський підрозділ, 4-й батальйон Королівського Шотландського полку, перебував на території України у повному складі з технікою і озброєнням.

Мільйонні фінансування

Найбільш вагома частина партнерства двох країн – це допомога Британії ВМС України. Так, в межах експортного фінансування проєктів Україна отримає один мільярд 250 мільйонів фунтів. Крім баз ВМС, планують побудувати 8 ракетних катерів.

Перші два катери побудують у Великій Британії, решту – в Україні. Щодо озброєння, то Україна отримає британські ракети.

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко для Радіо Свобода зауважив, що товарообіг між країнами за останній рік зріс на 70%. Також аташе з питань оборони посольства Великої Британії в Україні Тім Вудз підкреслив, що Британія щороку виділяє близько 40 мільйонів фунтів стерлінгів на антикорупційні проєкти і підтримку реформ в Україні.

Чому Британія посилює українську армію і флот

Вадим Пристайко пояснює, що Британія вийша із ЄС і повернула собі певні геополітичні можливості, можливості політичного і економічного впливу у світі. Аби це реалізувати Британія ухвалила дві стратегії. В одній з них Україна згадується двічі.

“Це невеличкий документ, в якому говориться про зовнішню політику Великої Британії, і Україна згадується двічі – це дуже серйозний сигнал для нас”,- зауважив посол.

У своїй стратегії (“Глобальна Британія в епоху конкуренції. Комплексний огляд безпеки, оборони, розвитку і зовнішньої політики”) Британія називає Росію найбільшою загрозою, а також визнає успіхи РФ у модернізації армії. Це, своєю чергою, вимагає дій у відповідь як зі сторони Британії, так і НАТО.

Військовий аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков розповідає, що Україна в документі визнається однією з важливих держав у стратегії протидії РФ.

“Там декілька абзаців згадується окремо про Україну… визнається, що Україна є жертвою російської агресії, яка триває, і говориться про те, що в рамках якраз оцією стратегії щодо посилення передової присутності, щодо розвитку потенціалу держав-партнерів Великобританія буде, власне, діяти”, – розповідає він.

Безпека у Чорному морі

На думку директора програми безпекових студій Ради зовнішньої політики «Українська призма» Ганни Шелест, не менш важливим для Сполученого Королівства є питання вільного судноплавства та безпека у Чорному морі.

Як відомо, у червні російські військові повідомили, що відкрили вогонь в бік есмінця Великої Британії Defender біля берегів окупованого Криму. Есмінець прямував з Одеси до Поті. За словами Ганни Шелест, Велика Британія на практиці продемонструвала, що не визнає анексії Криму, а води навколо півострова вважає українськими.

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі