НТА > НОВИНИ > Суспільство > 10 років за дезертирство і здачу в полон. Путін затвердив покарання для росіян

10 років за дезертирство і здачу в полон. Путін затвердив покарання для росіян

209

Президент країни-агресорки Володимир Путін підписав закон із поправками до Кримінального кодексу РФ про покарання за дезертирство, мародерство і здачу в полон.

Про це повідомив Інтерфакс із посиланням на портал правової інформації РФ.

Закон вносить до Кримінального кодексу РФ поняття “мобілізація”, “воєнний стан” і “воєнний час”. Також вводиться низка нових статей до КК РФ.

Так, РФ посилює покарання за низку злочинів під час воєнного часу:

  • від трьох до 10 років позбавлення волі за добровільну здачу в полон (стаття 352.1 КК РФ);
  • до 15 років ув’язнення за мародерство (ст. 356.1);
  • до 5 років позбавлення волі за самовільне залишення частини в період мобілізації та військового стану на період від двох до 10 діб (стаття 337 КК РФ);
  • до 7 років позбавлення волі за самовільне залишення частини в період мобілізації та військового стану на період від 10 до одного місяця;
  • від 5 до 10 років колонії за самовільне залишення частини в період мобілізації та військового стану на період понад місяць;
  • від двох до трьох років позбавлення волі за невиконання підлеглим наказу начальника, відданого в установленому порядку, у період воєнного стану.

До статті “Мародерство” (356.1) внесено поправки, що передбачають позбавлення волі на строк аж до 15 років. При цьому обтяжуючими обставинами пропонується вважати вчинення злочину “в період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час” (стаття 63).

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Він зазначив, що указ вже підписаний, мобілізація стартувала 21-го вересня.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі