НТА > НОВИНИ > Кримінал > 100 тисяч доларів за музику. СБУ затримала ділка від шоу-бізнесу з хабарем для народного депутата

100 тисяч доларів за музику. СБУ затримала ділка від шоу-бізнесу з хабарем для народного депутата

322

Служба безпеки України затримала громадянина на спробі підкупу народного депутата Верховної Ради. За внесення «потрібної» правки та відтермінування законопроєкту зловмисники обіцяли народному обранцю по 100 тисяч доларів щороку.

Про це повідомив сайт СБУ. Чоловік, який пропонував хабар, – керівник організації, що опікується авторськими правами музичних виконавців на території України. Фактично, ця організація збирає гроші з усіх закладів, де грає музика.

«Організація передає більшу частину коштів виконавцям – оскільки вони мають авторські права на музику. Втім, користуючись монопольним становищем на ринку, зловмисник створив декілька «компаній-прокладок». Кошти проходили через них, і виконавці отримували відсоток не від першої суми, а від «фінальної компанії-прокладки», що зменшувало прибуток музикантів у декілька разів», – пояснили ситуацію в СБУ.

Оскільки у Верховній раді зареєстрували законопроєкт «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», який фактично ліквідовує вказану організацію, то її керівник пішов на підкуп народних депутатів.

Тож він запропонував одному з ініціаторів законопроєкту 100 тисяч доларів щорічно за внесення необхідних правок, а також можливого його відтермінування до голосування на невизначений термін.

«100 тисяч для «першого внеску» зловмисник вирішив виділити з підконтрольних «фірм-прокладок». Під час спроби підкупу народного депутата України через його помічника зловмисника затримали. Наразі вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру», – повідомили у Службі безпеки України.

Тривають слідчі дії з метою встановлення усіх обставин злочинної схеми та притягнення до відповідальності інших причетних осіб.

Нагадаємо, що Служба безпеки України зашкодила антиукраїнській діяльності «активістів» у Київській області. Члени угруповання проводили мітинги і закликали до захоплення державної влади в Україні.

Раніше працівники СБУ викрили поліцейського патрульної служби полку спецпризначення «Київ» і його спільника, які торгували зброєю та боєприпасами з району проведення Операції об’єднаних сил.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі