НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > 12-річний хлопчик міг втратити руку через хибний діагноз. Врятувала складна операція

12-річний хлопчик міг втратити руку через хибний діагноз. Врятувала складна операція

П’ять місяців тому Юркові після падіння встановили діагноз – перелом. Натомість був пошкоджений нерв

723

Хірурги лікарні швидкої медичної допомоги Першого ТМО Львова провели складну операцію із реконструкції ліктьового нерву 12-річному Юркові, який через хибний діагноз ледве не втратив руку.

Як розповіли в об’єднанні, тривала лікарняна історія для Юрія розпочалася ще влітку – п’ять місяців тому, коли він упав на руку після невдалого сальто. Тоді йому діагностували перелом передпліччя – променевої та ліктьової кісток – із одночасним зміщенням. Попри лікування, хлопцю не кращало, а лише ставало гірше. Рука почала втрачати чутливість, два пальці постійно затерпали, один холонув. Врешті Юрко взагалі не міг зігнути кінцівку, взяти до рук олівця чи ручки.

Після п’яти місяців невдалого лікування, батьки привели сина в Перше ТМО, де лікарі з’ясували – від початку Юркові встановили хибний діагноз: у хлопця не просто перелом, а пошкоджено ліктьовий нерв, який відповідає за рухи та відчуття температури, болю і тиску.

«При падінні нерв зачепили гострі краї кісточки у середній третині передпліччя глибоко між м’язами. Потрібна реконструкція ліктьового нерву», – розповіли у Першому ТМО. Понад те,

краї нерву були настільки пошкоджені, що відстань між ними не дозволяла його сполучити. Тож лікарі зважилися на доволі складний і ризиковий варіант.

«Аутотрансплантація – пересадка нерва із іншої ділянки кисті, де немає моторних волокон, а тільки чутливі. Це складна мікрохірургічна операція. Частинку нерва хірурги беруть з тильної поверхні кисті. З’єднати його з пошкодженими кінчиками – як зшити розірвану волосину. Втручання доводиться виконувати із застосуванням високоточного мікроскопу», – пояснюють в об’єднанні.

Операція пройшла успішно. Вже на четверту добу після операції Юрко почав відчувати нервові імпульси в кінчиках пальчиків, які раніше були нечутливими. Тепер у нього попереду тривала реабілітація.

 

Оцініть новину
Клас!
5
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі