НТА > НОВИНИ > Львівські новини > 14-річній дівчині в ОХМАТДИТі видалили велетенську пухлину в яєчнику

14-річній дівчині в ОХМАТДИТі видалили велетенську пухлину в яєчнику

Після операції дівчина втратила три кілограми

657

Львівські медики видалили велетенську пухлину в яєчнику 14-річній дівчині, яка п’ять років хворіла на лейкемію.

Про це повідомляє пресслужба львівської обласна клінічна дитяча лікарня «ОХМАТДИТ» у фейсбуці.

«В Італії їй зробили пересадку кісткового мозку. Зараз вона у ремісії (ред. – тимчасове поліпшення стану хворого)», – повідомляють у медустанові.

Упродовж п’яти років дівчина отримувала все необхідне лікування – променеву, хіміотерапію та гормональну терапію. Медики зазначають, що, ймовірно, таке лікування й стимулювало ріст пухлини в яєчнику.

Батьки дівчинки зверталися в різні клініки до різних спеціалістів. Їм рекомендували стежити за «кістою», проте в якийсь момент утворення досягло гігантських розмірів.

«Симптомів у дівчинки не було – лише значно збільшився живіт, який суттєво заважав», – кажуть у лікарні.

Головна експертка з дитячої гінекології Львівщини, докторка медичних наук Еліна Чайківська вирішила, що дівчинці необхідна операція.

Забирали пухлину традиційно малоінвазивним методом, тобто через маленькі проколи, а не розріз через увесь живіт, оскільки, як повідомила Еліна Чайківська, – “великі шрами – не для дівчаток”.

Експертка розповіла, що в операційній лікарі отримали близько 3 літрів рідини і масивну капсулу пухлини.

«Ситуація була непростою, адже гігантське утворення в яєчнику було бомбою і вже навіть не сповільненої дії. Компресія навколишніх органів і ймовірність злоякісної трансформації самої пухлини вимагали швидкого реагування. Усе заплановане в операційній нам вдалося. Попереду у дівчинки ще тривалий процес реабілітації репродуктивної функції», – повідомила дитячий гінеколог Еліна Чайківська.

«Коли дівчинка прокинулася після наркозу, її перші слова були: «Ой, я схудла!». Вона бачить свій живіт і радіє: мінус 3 кілограми – це таки помітно.

А ще у дівчинки є надія стати мамою у майбутньому», – йдеться у повідомленні

Дівчину виписали з лікарні додому.

У медустанові  зазначають, що у  лікарні «ОХМАТДИТ» – це вже друга така пацієнтка цього року.

Нагадаємо, що уперше в Україні у лікарні львівського «Охматдиту» провели гнучку ендоскопію під час медикаментозного сну (DISE), що дозволяє усунути причину хропіння у дітей.

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі