НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > 20 хвилин запускали серце. Львівські медики розповіли про неймовірний порятунок чоловіка з гострим інфарктом

20 хвилин запускали серце. Львівські медики розповіли про неймовірний порятунок чоловіка з гострим інфарктом

До прибуття медиків дружина самостійно надавала чоловіку допомогу, в якого раптово трапився інфаркт міокарда

362

44-річний львів’янин Богдан Петрига переніс гострий інфаркт міокарда. Лікарі кажуть: після такого раптового удару у молодому віці – більшість не виживає. Натомість Богдана 20 хвилин реанімували вдома, 20 днів виходжували в реанімації а ще через 20 днів поставили на ноги в кардіологічному відділенні.

У Першому медичному об’єднанні Львова розповіли про те, як вдалося врятувати пацієнта.

За словами медиків, Богдан був удома разом з дружиною, коли раптово відчув біль у ділянці серця та знепритомнів. Дружина миттю відреагувала, викликала швидку: тим часом, коли помітила зупинку дихання в чоловіка, самостійно виконувала штучне дихання і непрямий масаж серця. Далі після прибуття на місце виклику, медики почали проводити дефібриляцію.

«Зазвичай, серце вдається запустити швидко. Та цього разу боротьба за відновлення серцебиття тривала значно довше… 20 хвилин тяжкої роботи медиків, 20 хвилин страшних переживань дружини – і дихання та кровообіг таки відновлено», – кажуть в об’єднанні.

Урешті пацієнта доправили у відділення невідкладної допомоги лікарні Святого Луки. На той момент Богдан перебував у критичному стані. У відділенні інтервенційної радіології йому виконали коронографію та стентування, оскільки інфаркт – це надрив атеросклеротичної бляшки, який перешкоджає кровотоку в артерії.

«Коли стається такий надрив, бляшки утворюють тромботичні маси, які закупорюють коронарну артерію. Тоді серцевий м’яз починає відмирати. Під час стентування Богдану через руку ввели  катетер з стентом, який відкриває артерію, і кровопостачання серця відновлюється. Пацієнта перевозили до відділення інтенсивної терапії», – пригадують медики.

За словами завідувачки відділення анестезіології та інтенсивної терапії Олени Войтович,

пацієнт утримував нестабільну гемодинаміку, був заінтубований та підключений до апарату ШВЛ. Хоча на сьому добу прийшов до свідомості, але на самостійне дихання був переведений лише на 16-ту добу.

Під цілодобовим спостереженням медики просто таки виходжували пацієнта для стабілізації всіх систем і функцій організму. На 20-ий день хворого перевели в кардіологічне відділення, де він перебував на лікуванні ще 20 днів.

«У наше відділення його перевели у стабільному стані. З ним працювали реабілітологи, які розходжували хворого, та логопеди, аби розпрацювали мовлення. Адже пацієнт довго перебував на штучній вентиляції легень, йому було важко рухатися, він спершу не вставав, погано розмовляв. Чоловік вів нічний спосіб життя. Працював таксистом і часто недосипав, багато палив. Ймовірно, такий спосіб життя призвів до розвитку гострого інфаркту міокарда в 44 роки», – розповідає завідувачка відділення кардіології та реперфузійної терапії Мар’яна Войтович.

Вона каже: те, що чоловік вижив і, скоріш за все, залишився працездатним – це унікальний випадок.

Зараз Богдан почувається добре, і після лікування у нашому реабілітаційному центрі в Брюховичах – уже поїхав додому.

Також лікарі відзначили дії дружини, яка вчасно зреагувала та підтримувала роботу серця до приїзду карети швидкої.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі