НТА > НОВИНИ > Новини світу > 20 років тюрми отримав найманець «ДНР», громадянин Чехії

20 років тюрми отримав найманець «ДНР», громадянин Чехії

441

Празький рецидивіст 48-річний Іржі Урбанек, також відомий як Бегемот, отримав у вівторок 20-річний термін ув’язнення в міському суді Праги за теракт, участь у терористичній групі та інші злочинні дії.

Про це повідомляє чеське видання Novinky.

Термін Урбанек відбуватиме в колонії строгого режиму.

Слідство довело, що найманець не менше двох років брав активну участь у війні на боці окупантів проти Збройних сил України. До України він приїхав в 2015 році і щонайменше до січня 2018 року допомагав окупантам копати окопи, займався патрулюванням непідконтрольної українському уряду території і брав участь у боях у лавах бойовиків «ДНР» під Мар’їнкою, Красногорівкою і Спартаком.

Суд пройшов заочно, бо обвинувачений перебуває в бігах.

Урбанек не приховував своєї діяльності. На думку суду, про це, зокрема, свідчить його профіль у Facebook з постами, в яких він чітко заявляє, що воював на боці проросійських сепаратистів, а також фотографії у формі «армії ДНР» з бойових позицій.

«Очевидно, що він симпатизував проросійським сепаратистам, які виступали проти українців», – сказала суддя Гана Крестинова. Відомо, що Урбанек добре усвідомлював незаконність своїх дій.

«Він брав участь у атаках, що загрожували життю людей. Суд може не мати доказів того, що він сам застрелив когось, але лише причетність до цих нападів робить його виконавцем злочину», – заявила суддя.

Урбанек є злочинцем-рецидивістом, в Чехії його судили 13 разів за різними статтями, переважно за крадіжки.

Це не перший випадок, коли чеське правосуддя карає найманців за участь у війні на сході України.

Раніше цього року в Чехії було збільшено з 4,5 до 21 року строк ув’язнення громадянину Білорусі, який живе в Чехії, Олексію Фадєєву, який теж брав участь у війні на Донбасі на боці російських найманців. Також у червні цього року Мартіна Кантора, який воював у загонах самопроголошеної «ЛНР» засудили до двадцяти років. Цього тижня суд у Пльзені розглядає справу Лукаша Новачека, якому також загрожує 20-річний термін ув’язнення. Колишнього чеського солдата Еріка Ешту раніше звинувачували в тероризмі, але судді згодом пом’якшили вирок на умовний, перекваліфікувавши злочин з терористичного на службу в іноземних збройних силах.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі