НТА > НОВИНИ > Війна > 200 тіл в одній могилі: ООН підтвердила братські могили у Маріуполі

200 тіл в одній могилі: ООН підтвердила братські могили у Маріуполі

925

Організація Об’єднаних Націй заявила, що отримала супутникову інформацію, що підтверджує існування масових поховань у заблокованому Маріуполі.

“За нашими підрахунками, в одній із цих братських могил поховано близько 200 людей”, – слова голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер наводить CNN.

Богнер зазначила, що не обов’язково всі, хто похований у братських могилах, є цивільними. Зокрема ООН, коли документує жертви серед цивільного населення, то не враховує військові втрати, а також людей, які загинули не через військові дії, а з інших причин.

Зокрема, в ООН звернули увагу на те, що ріст смертності у Маріуполі зріс через відсутність їжі, електрики та води: “У місті гинуть люди, які є не просто цивільними жертвами”.

Скільки людей загинули в Маріуполі

Уже 9 березня радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що кількість жертв у місті може перевищити тисячу людей: “За попереднім підрахунком кількість загиблих вже склала 1207 осіб, більшість з яких неможливо ідентифікувати. Не через відсутність документів”.

Тоді ж повідомив, що точну кількість жертв не можливо встановити, адже рятувальники не встигають розбирати завали. І тоді ж уперше з’явилася інформація про те, що загиблих маріупольців ховають у спільних могилах. Морги були переповнені, а родичі не могли самостійно забрати та поховати мертвих.

За даними Associated Press, у той час понад 60 людей похоронили в одній могилі за дві доби: і цивільних, і солдат. А як повідомляло “Суспільне”, 10 березня комунальники поховали близько сотні людей у братських могилах на території старого закритого кладовища у центрі Маріуполя. Багатьох загиблих хоронять родичі чи сусіди на подвір’ях будинків чи у парках. Міські кладовища заміновані або обстрілюються.

Востаннє Маріупольська міська рада оголошувала офіційну кількість жертв серед мирного населення ще 13 березня –  2 187 людей. Утім радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що кількість жертв російських обстрілів у місті може наближатися до 20 тисяч.

Так, лише під руїнами Маріупольського драматичного театру загинуло близько 300 людей: 16 березня на будівлю, в якій ховалися мешканці міста, окупанти скинули надпотужну бомбу.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі