НТА > НОВИНИ > Війна > 24 літаки за один долар. США продадуть Польщі винищувачі F-22 Raptor

24 літаки за один долар. США продадуть Польщі винищувачі F-22 Raptor

Польща має залучити кошти на озброєння, навчання пілотів і технічного персоналу та підготовку наземної інфраструктури

346

У суботу, 1-го квітня, Міністерство оборони США погодилося продати Польщі за символічний долар 24 винищувачі F-22 Raptor.

Про це повідомив польський портал Defence24.

Вся операція готувалася понад рік і мала бути, серед іншого, у вигляді компенсації за передані Україні польські винищувачі МіГ-29.

До Польщі надійдуть винищувачі, які достроково зняли з бойових дій.

«До кінця 2025-го року Польща може стати другою після США країною в світі, яка буде використовувати два типи літаків 5-го покоління. Крім вже закуплених для Військово-повітряних сил Польщі літаків F-35, американці запропонували надати Польщі 24 літаки F-22 A Block 20 Raptor з партії з 32-ох винищувачів», – написало видання.

Хоча Польща й має отримати літаки за символічний долар, вся операція не обійдеться без витрат. Насамперед полякам доведеться заплатити за перевірку Raptor, тому що ті, які вилучили Військово-повітряні сили США, більше не перебували на бойовій службі, а їх використовували в основному для тренувань.

Польща також має залучити кошти на озброєння, навчання пілотів і технічного персоналу та підготовку наземної інфраструктури.

Американці вже підрахували, що на це піде близько трьох років (включаючи навчання пілотів), а всі літаки F-22 доставлять до Польщі 2024-2025-го років.

Нагадаємо, що сотню сучасних бронетранспортерів Rosomak, які надасть Україні Польща, профінансують країни Європейського союзу та США.

Україна та Польща планують спростити процедуру проходження кордону, запровадивши єдині пункти пропуску між державами. Таке рішення вже погодили, але ще потрібно підготувати фінальний варіант тексту угоди та пройти процес ратифікації.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"