НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > 300% ковід-доплат медикам – це міф, – Тимошенко

300% ковід-доплат медикам – це міф, – Тимошенко

Юлія Тимошенко заявила, що “з центру” лікарні не отримують коштів на боротьбу з ковідом

530

У всіх областях України лікарі скаржаться на невиплату обіцяних ковід-доплат – 300%. Понад те, виявилося, що в медзакладах не вистачає важливого антивірусного препарату, який необхідний для лікування важких випадків ковіду.

Про це заявила екскерівниця уряду, народна депутатка України Юлія Тимошенко в інтерв’ю проєкту «Говорить Великий Львів».

За її словами вона вже побувала у медзакладах 11 областей країни і всюди схожа ситуація: із центру лікарні практично не фінансуються для боротьби з ковідом. Це стосується забезпечення відділень ліжкомісцями, киснем, препаратами. Не отримують обіцяні доплати і медики.

«У Польщі лікарі отримують у понад 5 разів більше, аніж українські медики. В Італії, Німеччині – у понад 9 разів. Окрім того, як з’ясувалося, українським лікарям ще й не доплачують обіцяні 300% надбавки за роботу у ковідних відділеннях. Ці кошти від НСЗУ не надходять», – повідомила вона.

Тимошенко спрогнозувала, щоб без адекватних зарплат уже незабаром може статися великий відтік українських фахівців за кордон. На її переконання, такий кадровий ресурс Україна не зможе відновити роками.

«А як таке може бути, що в протоколі лікування ковіду одним із необхідних препаратів  прописаний антивірусний «Ремдесивір», але його централізовано не закупили в достатній кількості для лікарень країни. Сьогодні, заступник одного з головних лікарів у Львові мені відверто сказав, що в них цього препарату залишилося лише на 20 пацієнтів. Чому в державному бюджеті це не поставили пріоритетом? Більше, на наступний рік у бюджеті взагалі не заклали грошей на боротьбу з ковідом», – заявила вона.

Вона переконана, що кошти, які у проєкті бюджету на 2022 рік передбачили на «Велике будівництво» – а це 120 млрд грн – потрібно перевести на охорону здоров’я. Натомість будівництво здійснювати за рахунок державно-приватного партнерства і довготривалих кредитів на 50 років.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі