НТА > НОВИНИ > Війна > 32 мільйони гривень. В Україні заарештували гроші російського олігарха

32 мільйони гривень. В Україні заарештували гроші російського олігарха

Підставами для застосування обмежень стало відмивання грошей в інтересах президента Росії

623

Після клопотання Офісу генерального прокурора заарештували 32 мільйони гривень найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію, власником якого є підсанкційний російський олігарх.

Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Там не зазначили, про яке підприємство йдеться, але з відкритих джерел відомо, що найбільшим в Україні виробником металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію є Миколаївський глиноземний завод. Заводом володіє російська ПАТ «РусАл», головою наглядової ради якого є олігарх Олег Дерипаска.

Раніше за клопотаннями прокурорів заарештували майно цього суб’єкта господарювання – 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адміністративні будівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки.

Зараз загальна вартість заарештованих активів перевищує 1 мільярд гривень.

За даними слідства, 2000-го року це українське підприємство приватизував холдинг, який належить російському олігарху. Наразі він перебуває під санкціями США та Євросоюзу. Підставами для застосування обмежень стало відмивання грошей в інтересах президента Росії.

«Російський холдинг є одним із найбільших у світі виробників алюмінію. Група компаній, які до нього входять, продовжує забезпечувати потреби оборонно-промислового комплексу Росії, постачаючи власну продукцію для виробництва військових ракетних комплексів та іншої зброї», – наголосили в прокуратурі.

Досудове розслідування в цій справі проводить Головне слідче управління Служби безпеки України, оперативний супровід – Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

Досудове розслідування триває «за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, диверсії, а також планування, підготовки, розв’язування та ведення агресивної війни».

Нагадаємо, що в Білорусь російська армія перекинула свої нові підрозділи для підготовки. Натомість деякі військові, які вже пройшли навчання, повернулися в Росію, звідки їх переведуть на окуповані території України, де тривають бої.

Присутність представників приватної військової компанії «Вагнер» на передовій у Донецькій області характеризує, що в регулярної армії Російської Федерації справи йдуть погано.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі