НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Вдома чи за шкільними партами: як у Львові розпочнеться навчання 1 вересня

Вдома чи за шкільними партами: як у Львові розпочнеться навчання 1 вересня

1392

Першого вересня, з початком нового навчального року, студенти стрімголов поспішають до своїх вишів, допиваючи поспіхом каву, а учні, розглядаючи зошити – за шкільні парти. Втім, пандемія усе змінила – далі про те, як вона вплине на цьогорічний навчальний процес.  

Третьокласник Юрчик, разом з рідними, радісно поспішає нам на зустріч. Не втримуючись, вмовляє маму, похизуватися шкільним приладдям у новенькому портфелі.

«Тут є стругалка ось така, вона навіть крутиться, і ще є клей на «трудове навчання», – із захопленням, порпаючись у портфелі, розповідає школярик.

А ще зошити, ручки та щоденник. Ранець до школи Юрчик склав заздалегідь. І, зізнається, не тому, що скучив за уроками:

«Я скучив за друзями. Тому хочу до школи. Просто там класно – є друзі, є з ким бавитися.

– А уроки вчити, де краще вдома чи все ж за шкільними партами?

– Вдома!», – відповідає хлопчик.

Від дистанційних уроків, запевняє, аж ніяк не стомився. Та от, хто вже зовсім втратив сили від онлайн-навчання, то це батьки. Мама третьокласника – Надія, розповідає, пильнувати освітній процес вдома самотужки – зовсім нелегко.

«Достатньо приділити часу вдома і дитині, і роботі – це як «білка у колесі». Насправді всі «крутилися», всім було дуже важко. Можливо, хтось до того не оцінював вчительську працю то, думаю, що цьогоріч вже точно зрозумів, скільки терпіння треба до дитини. Всі чекаємо з нетерпінням, щоб все стало так, як було – прекрасно. Я кажу, якщо діти колись казали: «О, тільки не школа», то тепер вони зрозуміли, що школа – це класно», – розповідає мама двох школярів Надія Паламар. 

Змінити стіни своєї кімнати на шкільні мріє і старшокласник Дмитро. Хлопець, каже, від дистанційного навчання стомився не менше ніж мама. Однак, розповідає, хоч завдяки йому і здобув чимало нових навичок, втім при підготовці до ЗНО такий формат аж ніяк не помічний.

«Дуже важливо саме при підготовці до ЗНО відвідувати школу. Якість знань тоді, справді, набагато вища. Бо ті діти, які складали ЗНО, навчаючись дистанційно, розповідають, що багато, хто його «завалив». Якраз ось цей період підготовки до ЗНО – дуже важливий, як і з репетиторами бути вживу, так і в школі», – переконаний Дмитро. 

Побачити учнів за партами мріють не лише батьки 

Мріють побачити учнів за партами не лише батьки. У ліцеї №28 зустрічати школярів вже готові давно. Щоправда у масках, з антисептиками і температурним скринінгом. З 1 вересня тут навчання стартуватиме як зазвичай, розповідає директор Іван Лозенко, але з розмежуванням у часі: старшокласники, у масках, приходитимуть о 8:00 ранку, на годину пізніше, малечу у дворі, зустрічатимуть вчителі. Частина з них, каже директор ліцею – вакциновані.

«Вакцинація – добровільна справа. Та кожен вчитель має бути свідомим, бо коли 80% вакцинованих педпрацівників, то відбувається не дистанційне навчання, а пряме навчання учнів. На сьогодні, у нашому колективі, із 74-ох педпрацівників вакциновані 21 %. Я повинен мотивувати усіх працівників ліцею вакцинуватися, але не змушувати», – розповідає директор ліцею №28

Та незважаючи на все, навичок проведення уроків дистанційно у закладі втрачати педагоги не хочуть. Мовляв, до найгірших сценаріїв пандемії – готові. І навіть попри офлайн-режим, «трудовому навчанню» та «співам» школярів навчатимуть все ж дистанційно.

Повернутися у студентські лави мріють і студенти 

Не менше, ніж школярі, очікують навчання і студенти, запевняє третьокурсниця факультету прикладних наук УКУ Яна Мулярська. Хоч і дистанційний формат подарував дівчині змогу ще й працювати, однак, переконує, опановувати науку вдома самостійно – надто складно.

«У нас є звичайне програмування, яке можна робити онлайн. Але й у нас була ще й інша частина – там, де ми взаємодіяли безпосередньо з різними мікроконтролерами, всякими дротиками. Для цього потрібен був доступ до лабораторії, до викладача, щоб він пояснив куди, як і що запихати? Це було дуже важко зробити в умовах карантину», – розповідає студентка.

Тож вона, сподівається, проводити час у студмістечку, як це було раніше. Аби це було ще й безпечно – вже вакцинувалася.

Зустрічати студентів у традиційному форматі готові і університети

Активно щепляться студенти та викладачі і у Львівській політехніці. Тут розпочати навчання, у звичному режимі, старші курси зможуть вже з 30 серпня, двома днями пізніше – за студентські лавки сядуть і першокурсники, каже проректор з науково-педагогічної роботи Олег Давидчак. Для них, до слова, цьогоріч організовують урочисту посвяту.

«Ці технології – будуть збережені, частково будуть використані і у звичайному режимі навчання – в офлайн. Ми розпочинаємо навчання офлайн, але розклад передбачений таким чином, що ми розділили окремо лекційні заняття, які проводяться у певні дні, і окремо – лабораторні, практичні заняття, які відбуваються у інші дні», – каже проректор.

Відтак, в університеті наразі пильно стежать за загальною ситуацією в країні і рішеннями Кабміну. І, запевняють, усіх правил безпеки – дотримуватимуться.

Що кажуть у департаменті освіти і науки ЛОДА

На Львівщині навчання розпочнеться – традиційно. Про це заявили у департаменті освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Переконують, рівень вакцинації освітян – один з найвищих в Україні.

«Станом на 26 серпня, 73% освітян Львівщини пройшли першу вакцинацію. Це дуже високий показник. Ми сподіваємося, що до 1 вересня він сягне 80%. Ми б дуже цього хотіли. Якість дистанційного навчання ще не є такою, щоб зрівнятися із очним навчанням», – повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Нагадаємо, якщо область потрапить у червону зону, то школи, де не буде 80% щеплених працівників, мають піти на дистанційку.

Епідситуація на Львівщині погіршується

За словами директора департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, епідситуація на Львівщині погіршується і чергової хвилі коронавірусу не оминути. Якщо раніше в області були зайняті близько 4% всіх ліжок для хворих на ковід, то тепер це понад 7%, кажуть медики.

Штам Дельта – один із різновидів коронавірусу – підступно атакує українців, наголошує головна епідеміологиня Львівщини Наталія Іванченко. На відміну від попереднього штаму «Альфа», він у більш ніж 1,5 рази заразніший та частіше призводить до госпіталізації.

«Варто пам’ятати всім вчителям, викладачам, що на сьогодні єдиний доведений спосіб захисту – це подвійна вакцинація. На жаль, ті люди, які вже перехворіли на ковід, знову можуть захворіти. І чим більше таких людей буде у колективі, то й кількість хворих буде збільшуватися», – зазначила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Іванченко. 

Тож чи триватиме навчання у всіх закладах у звичайному режимі залежить лише від свідомості учнів, вчителів та їхніх батьків, наголошують медики. І застерігають, слід бути обережними, бо ж кількість інфікованих продовжує стрімко зростати.

Дарина Татарчук

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі