НТА > НОВИНИ > Над придбаним Україною британським криголамом підняли синьо-жовтий прапор

Над придбаним Україною британським криголамом підняли синьо-жовтий прапор

195

Над флагманом українського наукового-дослідного флоту – колишнім британським криголамом «James Clark Ross» – підняли прапор України.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ).

Підняли синьо-жовтий прапор 30 серпня 2021 року в порту міста Фредеріксгавн (Данія), де наразі перебуває судно.

Український стяг підняли – директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий спільно з британським капітаном Саймоном Веллесом та українським капітаном Олегом Новосильним. Також над криголамом піднято вимпел НАНЦ.

Тепер, після переоформлення низки документів на нового власника – Україну, науково-дослідне судно зможе вирушити до Одеси.

«Неймовірно пишаємося, що над легендарним британським криголамом віднині майорить наш державний прапор. Вперше за роки незалежності український науковий флот поповнюється новим судном. Вірю, що з цього починається повернення української науки до Світового океану», – зазначив Євген Дикий.

У НАНЦі подякували Посольству України в Данії за сприяння та швидку видачу Свідоцтва про право плавання під державним прапором України.

Нагадаємо, що на початку липня Кабінет міністрів України погодив виділення коштів на власне науково-дослідне судно-криголам за 5 мільйонів доларів.

Україна з 2001-го року не мала такого судна. Тепер криголам дозволить поліпшити умови дослідження Світового океану, налагодити антарктичну навігацію і полегшити доставку вантажів на станцію «Академік Вернадський» незалежно від погодних умов.

До цього Україна змушена була фрахтувати іноземні криголами, якщо вантаж треба доставити в той час, коли океан біля Антарктиди укритий льодом.

Як писало раніше НТА, Facebook-сторінка посольства Великої Британії в Україні повідомила, що після 30-ти років служби у складі Британської антарктичної місії криголам «Джеймс Кларк Росс» продали українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Саме на ньому може вирушити в Антарктиду наступна українська експедиція.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі