НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Ревакцинація в Україні: коли, кому, і що робити тим, хто щепився в першій хвилі

Ревакцинація в Україні: коли, кому, і що робити тим, хто щепився в першій хвилі

602

Нещодавно в Україні заговорили про повторну вакцинацію від коронавірусу для осіб, які уже пройшли повну імунізацію. Утім, в українців виникло чимало запитань: коли така ревакцинація відбудеться та чи можливо змінювати вакцину при повторному курсі щеплення. Про це дізнавався NTA.

У серпні цього року заступник голови МОЗ, головний санітарний лікар Ігор Кузін в одному з інтерв’ю заявив, що МОЗ планує проводити повторне щеплення через рік після проходження повного курсу вакцинації. Також Ігор Кузін згадав і про третю бустерну дозу вакцини. За його словами, допоміжну дозу вакцини до двох обов’язкових наразі в Україні робити не планують.

“Поки ми не робимо бустерну дозу. Зараз наша основна стратегія – це ревакцинація через рік”, – заявляв він.

Санлікар наголосив, що зараз тривають дискусії щодо того, як ревакцинувати населення, і “є лише декілька заяв фармкомпаній, що бустерна доза викликає більшу імунну відповідь”. 

У коментарі для NTA експертка з епідеміології Львівщини Наталія Іванченко (Тімко) зауважила, що деякі країни проводять клінічне випробування та вводять додаткову бустерну дозу вакцини, зокрема, йдеться про Moderna, Pfizer, AstraZeneca.

“Як тільки будуть напрацювання, за результатами досліджень, буде рішення, чи буде у нас ревакцинація. Наразі ми маємо завдання вакцинувати 70% населення України. Поки робимо дві дози, далі чекаємо рекомендацій”, – пояснила вона.

Чи можна змінювати вакцину

На запитання, чи можна буде змінювати вакцини при повторній вакцинації, Ігор Кузін відповів: “Можна, але поки що рекомендацій немає”.

Натомість епідеміологиня Наталія Іванченко нагадала: “якщо на першу дозу вакцини AstraZeneca була важка реакція, то другу можна робити вакциною Pfizer”.

Рекомендація ВООЗ

ВООЗ попереджає, що найбільш уразливі до коронавірусу групи людей, можливо, потребуватимуть регулярних щеплень, щоб підтримувати імунітет. Відповідно до документу ВООЗ, щорічний бустер потребуватимуть найбільш уразливі групи населення, а іншим знадобиться повторна вакцинація кожні два роки, передає Reuters.

У документі вказується, що така стратегія повторної вакцинації допоможе боротися з новими штамами вірусу у майбутньому. Проте у ВООЗ наразі заявляють про недостатність доказів того, що людям потрібна третя доза.

Водночас Туреччина уже почала вводити третю дозу вакцини проти COVID-19. Третю доза в першу чергу пропонують медичним працівникам та особам віком від 50 років.

З серпня почали пропонувати щепитися третьою дозою і жителям Угорщини. Лікарі вирішуватимуть, яку вакцину люди повинні отримати. Ввести її потрібно щонайменше через 4 місяці після другого щеплення.

12 липня 2021 року Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю дозволило вакцинувати третьою дозою вакцини Pfizer.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі