НТА > НОВИНИ > Новини світу > Громади УГКЦ в Італії від сьогодні переходять на григоріанський календар

Громади УГКЦ в Італії від сьогодні переходять на григоріанський календар

637

З 1 вересня 2021 року в Італії всі громади Апостольського екзархату УГКЦ переходять на григоріанський календар.

Про це йдеться на сайті Української Греко-Католицької Церкви.

«Проголошую перехід усіх українських громад Апостольського екзархату в Італії на григоріанський календар з 1 вересня 2021 року, з початку Індикту, тобто Нового літургійного року», – зазначено в декреті Апостольського екзарха Діонісія Ляховича від 31 травня 2021 року.

Рішення про перехід, як зазначено у декреті, ухвалене, «піклуючись про духовний розвиток Апостольського екзархату в умовах італійського середовища, часу та місії нашої Церкви, у турботі про вірних моїй опіці повірених, розуміючи потреби всіх вірян та дбаючи про можливість кожного вповні жити літургійним, а передусім євхаристійним життям».

Також протосинкел о. Теодосій Грень, ЧСВВ пояснив, що календарна реформа не передбачає відміну церковних свят чи традицій.

«З переходом на григоріанський календар ми, як християни, й далі відзначатимемо всі свята нашого церковного року. Лише з тією відмінністю, що дата їхнього святкування буде перенесена на тринадцять днів раніше. Наприклад, Різдво Ісуса Христа не буде 7 січня, але 25 грудня. Також і Богоявлення не 19 січня, а 6 січня. Але при цьому всі наші традиції будуть збережені», – повідомив Протосинкел Апостольського Екзархату.

Календар чи григоріанський новий чи старий юліанський є лише засобом, яким послуговується Вселенська Церква для того, аби вірні могли повноцінно жити своєю вірою в Ісуса Христа. А реформи календарів, як повідомив протосинкел о. Теодосій Грень, не пов’язані жодним чином із питаннями віри чи обряду.

«Якщо в Україні церква не живе за календарем держави, то в Італії це питання уніфіковане. Італійська держава, як і італійська церква західного обряду, дотримується григоріанського календаря, який передбачає робочі дні навіть у найбільші свята за юліанським старим календарем. До прикладу, 7 січня Різдво Христове за юліанським календарем в Італії є робочим днем.

Багатолітній душпастирський досвід наших священиків на території Італії показує, що цей факт викликає ряд труднощів для наших вірних, адже навіть у найбільші свята за юліанським календарем багато людей не мають змоги взяти участь у святкових літургійних богослужіннях. Отож, календарна реформа в Апостольському екзархаті є необхідною для того, аби наші вірні мали можливість повноцінно жити своєю вірою, брати активну участь у літургійному житті нашої церкви, а також єдиним серцем на устами славити Бога разом із усією католицькою церквою», – повідомив  Протосинкел Апостольського Екзархату о. Теодосій Грень.

Зазначимо, що в Україні питання перенесення Різдва з 7 січня на 25 грудня обговорюють ще з 2015-го року. Але, чи перейдуть українські церкви на григоріанський календар однозначної відповіді ще немає.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) у 2016-му році повідомляв, що в Українській греко-католицькій церкві розглядають можливість спільного святкування Різдва з церквами, які вшановують це свято за григоріанським календарем. А у 2017 році Верховна Рада ухвалила закон, який унормував святкування Різдва двічі та  25 грудня зробив офіційним державним вихідним.

Перехід на новий календар для українців це лише питання часу. Адже у 2101 році, через неточність юліанського календаря, Різдво припадатиме вже на 8 січня.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі