НТА > НОВИНИ > Суспільство > (Не) Урочиста лінійка. Діти в одній із шкіл на Львівщині так і не сіли за парти

(Не) Урочиста лінійка. Діти в одній із шкіл на Львівщині так і не сіли за парти

3270

У Буянові, що у Журавненській ОТГ Стрийського району, 1 вересня для дітей так і не настало. Батьки учнів категорично проти закриття місцевої школи, тож замість урочистої лінійки тут провели протест. Де будуть вчитися школярі – поки що не зрозуміло.

Далі – деталі абсурдної ситуації («Правда. Наживо», щобудня о 19.00 годині на телеканалі NTA).

Не урочиста лінійка, а акція протесту батьків

Попри початок навчального року в Україні, учні школи у Буянові сісти за свої парти не зможуть. Її закрили.

Пані Галина Коцко – мама двох учнів цієї школи. Старший син жінки перейшов до 9-го класу, молодший у 7-й. Каже, дізналися про закриття школи ще в кінці червня, після рішення селищної ради. Перед тим були громадські слухання, на яких усі батьки школярів висловилися категорично проти закриття закладу у селі.

Мотивували закриття школи нестачею коштів на фінансування, розповідає жінка: «Як грошей нема?! На премії є, на те і на те є, на їхні потреби є. Ми тоді оскаржили рішення міськради, були акції протесту. Підходили до голови, просили, аби наклав вето на рішення, щоб школу не закрили. Доріг нема, транспорту нема».

До школи ходили діти із трьох сіл

До школи у Буянові ходили ще діти із Чертижа та Тернавки. Загалом, близько 30-ти учнів. І їм було дуже зручно добиратися.

«В мене маленька дитина, чоловік за кордоном, ще одна дитина ходить в другий клас. Я не маю змоги возити її в інше село, бо немає з ким залишити маленьку. Як дитина має навчатися?!», – обурюється мама учениці Іванка Бербеца.

«Я не маю як добиратися до школи. Мушу постійно відпрошуватися, щоб дитину забрати зі школи. Діти маленькі – за ними ніхто доглядати не буде. Захворіє дитина, щось станеться, немає значення. Я працюю далеко звідси – 25 кілометрів, у Калуші» – додає мама пані Марія Юрович.

Особові справи і досі у закритій школі

Увесь липень та червень батьки боролися проти закриття школи, тож дітей не переводили до іншого закладу. Їх особові справи і досі за закритими дверима Буянівської школи.

«Хто за це відповідатиме, що сьогодні порушені права дітей», – каже депутат Журавненської ОТГ Стрийського району Микола Лавріс.

До найближчої школи від крайнього села – 11 кілометрів. Однак дорога не асфальтована, покриття жахливе.

«Згідно санітарних норм, якщо менше 2 кілометрів від місця проживання до школи – має бути підвезення. Мають бути облаштовані зупинки», – додає депутат.

До того ж, запевняє обранець та член бюджетної комісії, проблем у бюджеті ОТГ немає.

«Я, як член бюджетної комісії, можу стверджувати, що насправді усе не так, як розповідає влада –кошти є. Буквально минулого четверга на сесії, де ми заслухали річний звіт про виконання бюджету, було сказано, що він виконаний на 100%. Тож якихось проблем для закриття школи я не бачу», – розповідає про ситуацію депутат Журавненської ОТГ.

Батьки категорично проти закриття школи

Батьки учнів додають: просили владу відтермінувати закриття школи хоча б на рік. Аби за той час полагодили покриття, по якому має їхати автобус кілька разів щодня. У «Школярик», який має возити їх дітей до сусідньої школи, не вірять.

У Журавненській селищній раді ж пояснюють: вирішили закрити саме малокомплектні школи у цілому ОТГ. Йдеться про ті заклади, де мало учнів у класі.

«Коли ми перейняли із комунальної власності Жидачівської районної ради такі школи, то фінансове навантаження з врахуванням нашого селищного бюджету – є дуже велике», – пояснює ситуацію заступниця Журавненської селищної голови Світлана Самсонова.

Влада має надію врегулювати ситуацію

Автобус-школярик для цих сіл у владі запевняють є. І сьогодні 5-ро дітей, які таки перевелися до сусідньої школи у село Монастирець, автобус відвіз на урочисту лінійку. У вересні сподіваються отримати ще один такий. На питання, як так вийшло, що із початком навчального року діти не мають де навчатися – розводять руками. Будуть намагатися врегулювати конфлікт із батьками через діалог.

Люди ж налаштовані рішуче, обіцяють, що діти щоранку приходитимуть до дверей закритої школи, аби їх почули. А ще готуються перекривати дороги.

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
13
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі