НТА > НОВИНИ > Спорт > Тренер новий – граблі старі. Збірна України знову зіграла внічию з Казахстаном

Тренер новий – граблі старі. Збірна України знову зіграла внічию з Казахстаном

1093
383898w540zc0

Національна збірна України зіграла драматичний матч 4-го туру групового етапу відбору на чемпіонат світу, фінальна частина якого відбудеться 2022-го року в Катарі. І знову не змогла обіграти Казахстан – 2:2. Цього разу гра відбулася в Нур-Султані на «Астана-Арені». Нагадаємо, що нічийний рахунок — 1:1 — зафіксували і під час першого матчу цих команд, який пройшов 31-го березня в Києві на НСК «Олімпійський».

Це був дебютний матч для виконувача обов’язків головного тренера національної збірної України Олександра Петракова.

А все розпочиналося навіть дуже добре. Вихованець львівського футболу Роман Яремчук уже на 2-ій хвилині дальнім красивим ударом відкрив рахунок.

Цей гол став для форварда 11-им за національну команду. За цим показником футболіст зрівнявся з Євгеном Селезньовим. Рекорд за кількістю забитих м’ячів за національну команду належить Андрію Шевченку – 48. Вище від Яремчука та Селезньова також розташувалися Андрій Ярмоленко (42), Євген Коноплянка (21), Сергій Ребров (15), Олег Гусєв (13) і Сергій Назаренко (12).

Перші хвилин 15-20 минули за повного домінування українських футболістів, які могли забивати значно більше голів. Господарів двічі рятувала стійка воріт (після ударів Соболя і Ярмоленка) й одного разу поперечка (після пострілу Сидорчука).

Лише після цього підопічні Олександра Петракова дали собі перепочинок, дозволивши суперникам створювати гостроту біля воріт П’ятов. Досвідчений голкіпер-ветеран діяв безпомилково.

У другому таймі гра тривала за українським сценарієм. Матвієнко та Соболь не використали дуже хороші моменти під час виходів сам на сам із казахстанським воротарем – обидва пробивали прямо в голкіпера.

На 68-ій хвилині Аймбетов забив гол у воротах української команди, однак, на щастя, він перебував у положенні поза грою.

Це був сигнал. Далі стало гірше – казахстанський футболіст Руслан Валіуллін на 74-ій зрівняв рахунок після діагональної передачі.

Після цього в збірної України моменти мали Циганков, Ярмоленко, інші футболісти, але вийти вперед вдалося лише на 3-ій доданій арбітром хвилині — дебютант української команди Данило Сікан опинився в потрібному місці — 1:2.

Та все ж ця казка виявилася з нещасливим кінцем. Той же Валіуллін укотре скористався помилкою захисника Караваєва і встановив остаточний і неприємний для нас рахунок 2:2 — це сталося на 6-ій компенсованій арбітром хвилині, якраз перед фінальним свистком…

Хоча й намарно, але старався в цій зустрічі 31-річний атакувальний півзахисник Андрій Ярмоленко, для якого цей матч став 100-им у складі національної команди. Цей футболіст дебютував за українську збірну ще 5-го вересня 2009-го року.

За цей час він забив 42 голи і зробив 23 гольові передачі. Більше від Ярмоленка за збірну України зіграли лише Анатолій Тимощук (144) і Андрій Шевченко (111). На рахунку Руслана Ротаня, який зараз очолює молодіжну збірну України, теж 100 матчів.

Крім того, у Нур-Султані ювілейні матчі за нашу команду провели Олександр Зінченко (45), Роман Яремчук (30) і Віталій Миколенко (20).

Казахстан – Україна 2:2

Голи: Валіуллін, 74, 90+6 – Яремчук, 2; Сікан, 90+3

Казахстан: Покатілов, Марочкін, Бистров, Малий, Логвіненко, Куат (Вороговський, 84), Валіуллін, Тагиберген, Васільєв, Нургалієв (Зайнутдінов, 60), Шушеначев (Аймбетов, 60)

Україна: П’ятов, Матвієнко, Забарний, Миколенко, Соболь (Сікан, 83), Караваєв, Сидорчук (Шапаренко, 75), Зінченко, Буяльський (Малиновський, 59), Ярмоленко, Яремчук (Циганков, 59)

Попередження: Васільєв, 43 – Миколенко, 52; Зінченко, 74

Турнірна таблиця групи D тепер має такий вигляд

bez imeni2

До закінченні відбіркової кампанії збірній України ще залишився домашній поєдинок проти чемпіонів світу французів (4-го вересня в Києві), виїзд у Фінляндію (9-го жовтня, Гельсінкі) та дві зустрічі з Боснією і Герцеговиною (12-го жовтня, «Арена Львів» і 16-го листопада, Зениця). Звичайно, якщо всі матчі виграти, то можна ще на щось розраховувати.

Але про які перемоги над сильнішими суперниками може йти мова, якщо наші футболісти в аутсайдерів казахстанців не можуть виграти?..