НТА > НОВИНИ > Культура > У Батурині презентують відтворене видання “Мазепинського Євангелія”

У Батурині презентують відтворене видання “Мазепинського Євангелія”

353

Національний заповідник «Гетьманська столиця» в Батурині анонсував  презентацію факсимільного видання так званого «Мазепинського Євангелія» початку XVIII століття.

Про це повідомили на офіційній сторінці заповідника у Facebook.

«Мазепинське Євангеліє є унікальним виданням і належить до національної історичної спадщини. Надруковане в січні 1708 року в місті Алеппо коштом гетьмана України Івана Мазепи і містить присвяту гетьману-меценату, написану Антіохійським патріархом Афанасієм ІІІ. Книга відкриває раніше практично не відому сторінку з життя Івана Мазепи і розуміння ним важливості зв’язків з Близьким Сходом», – йдеться в повідомленні.

У музеї розповідають, що київський примірник «Мазепинського Євангелія»  довгі роки вважався втраченим. Його знайшов у фондах Національної бібліотеки імені В. Вернадського український дипломат Ігор Осташ, нині він – посол у Лівані.

Факсимільне видання Євангелія виготовили у співпраці з бібліотекою та Фондом пам’яті митрополита Володимира.

Презентувати Мазепинське Євангеліє в Батурині буде особисто Надзвичайний та Повноважний Посол України у Ліванській Республіці Ігор Осташ та митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко.

Подія запланована на 11-ту годину 6 вересня в палаці гетьмана Розумовського.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі