НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Україна на порозі виходу із «зеленої» зони. Коли стане «помаранчевою»

Україна на порозі виходу із «зеленої» зони. Коли стане «помаранчевою»

279

Україна незабаром може покинути «зелений» рівень епідемічної небезпеки  та стати «помаранчевою». Основна з причин – коефіцієнт виявлення нових випадків захворювання  перевищив гранично допустимі для «зеленої» зони 4%. А також уже два дні поспіль Луганська та Одеська області не відповідають «зеленій» зоні за рівнем госпіталізацій з COVID-19 чи підозрою на нього.

 Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я.

Експерти Київської школи економіки (KSE) зазначають, що Україна на межі виходу із «зеленої» зони, оскільки коефіцієнт виявлення нових випадків COVID-19 перевищив гранично допустимі для цієї зони 4%.

«В Україні захворюваність прискорює ріст. Кількість випадків захворюваності на COVID-19 за тиждень знову зросла на чверть. І зараз вже два дні поспіль не виконувалася умова «зеленого» рівня епіднебезпеки коефіцієнт виявлення випадків інфікування перевищив граничні 4%. У разі невиконання такої умови протягом ще одного дня, національна комісія ТЕБ та НС може ухвалити рішення про вихід України з «зеленої» зони», – про це йдеться в даних, які оприлюднили експерти Київської школи економіки.

На думку експертів, ситуація все ще залишається контрольованою, однак навантаження на медичну систему продовжує зростати: кожне п’яте ковідне ліжко зайняте пацієнтами, на 14% зайняті ліжка з киснем.

Уже два дні поспіль у Луганській області спостерігаються високі показники госпіталізації хворих на COVID-19: 2 вересня вони становили 51,4%, 1 вересня – 75,8% (при нормі не більш ніж 50%).

В Одеській області також зафіксовано перевищення по даному показнику: 53,7% і 70,2% відповідно.

Також зазначимо, що 31 серпня рівень госпіталізацій був перевищений в Івано-Франківській та Чернігівській областях, а 1 вересня – у Львівській та Херсонській областях, але станом на 2 вересня ситуація стабілізувалася.

Нагадаємо, що за добу 1 вересня 2021 року в Україні зафіксовано 2693 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Серед нових випадків коронавірусну хворобу виявлено у 171 дитини та в 40 медпрацівників. Також за минулу добу було госпіталізовано 826 хворих, 1112 людей одужали, але 45 пацієнти не вижили.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі