НТА > НОВИНИ > Новини політики > Чубаров про нову хвилю арештів у Криму: «Це помста за «Кримську платформу»

Чубаров про нову хвилю арештів у Криму: «Це помста за «Кримську платформу»

382

Нова хвиля обшуків і арештів кримських татар в анексованому Росією Криму 3-4 вересня, в тому числі затримання кримськотатарського активіста Нарімана Джеляла, є помстою російської влади за організований Україною саміт «Кримської платформи».

Про це заявив у коментарі Крим.Реалії голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Зрозуміло, що справжньою причиною останніх обшуків і затримань є помста російських окупантів за дії на міжнародному рівні з чинення тиску на Росію у зв’язку з її злочинами, що здійснюються проти України, в тому числі за окупацію Криму. Ми дійсно пов’язуємо нову хвилю репресій у Криму з самітом «Кримської платформи», який відбувся нещодавно», – сказав Чубаров.

На думку голови Меджлісу, після останніх затримань російська влада може розгорнути більш масштабну хвилю переслідувань кримських татар.

За даними Рефата Чубарова, Наріман Джелял перебуває в будівлі ФСБ Росії в окупованому Криму після того, як підконтрольні Кремлю силовики провели обшук у нього вдома 4 вересня

«Слід уважно відстежувати, які підозри будуть висунуті Наріману Джелялу. Зрозуміло, що російські окупанти в бажанні скомпрометувати самого Нарімана Джеляла, Меджліс кримськотатарського народу можуть зараз сфабрикувати якусь справу про «підривника». Ми дотепер не знаємо, де перебуває Ельдар Одаманов, якого заарештували вдень 3 вересня, і, судячи з усього, з нього протягом доби вибивають свідчення. Ми не знаємо, чи є ці арешти наслідком тих зізнань, які вибиваються тортурами з Ельдара Одаманова, або ж Наріману Джелялу будуть висунуті інші звинувачення, в тому числі звинувачення в діях, що несуть нібито загрозу територіальній цілісності Росії», – підкреслив Чубаров.

За останньою інформацією об’єднання «Кримська солідарність», російські силовики в анексованому Криму 3-4 вересня затримали п’ятьох осіб: Азіза Ахтемова, Асана Ахтема, Нарімана Джеляла, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова.

Як ми повідомляли, вранці 4 вересня в селі Первомайське Сімферопольського району Криму відбувся обшук у Нарімана Джеляла, після чого його вивезли на синьому мікроавтобусі Volkswagen у невідомому напрямку.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі