НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Як захистити шкіру обличчя під час використання захисних масок

Як захистити шкіру обличчя під час використання захисних масок

355

Під час пандемії маски для українців стали щоденним аксесуаром. Тепер маска в списку тих речей, які потрібно не забути взяти з собою перед виходом з дому. На думку фахівців маска захищає нас від COVID-19 в транспорті, по дорозі на роботу, піч час покупок чи на масових заходах. Проте, окрім захисту маски можуть викликати неприємні побічні ефекти для шкіри. Зокрема, для чутливої шкіри чи для людей, які носять маску на постійній основі, вона може створювати дискомфорт у вигляді маскне – акне, спричинене довгостроковим носінням маски або респіратора.

Завідувач кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, заслужений лікар України Олександр Літус розповів,  які проблеми  виникають зі шкірою обличчя у людей, які тривалий час перебувають у масках.
“Піт і волога, які утворюються під маскою, осідають на шкірі, закупорюючи пори. З кожним видихом вологість під маскою збільшується, створюючи ефект парника. Підвищена вологість впливає на pH шкіри, а це може призвести до активнішого розмноження бактерій і сприяти появі запалення. Зазвичай запалення з’являються в області підборіддя, носа і щік”, – повідомляє лікар.

«Карантинний» догляд за шкірою обличчя

Як доглядати за шкірою обличчя?

  • Коли ви знімаєте маску, необхідно вмити обличчя теплою водою. Нову маску слід надягати лише на сухе обличчя – впевніться, що шкіра обличчя висохла після вмивання.
  • Не забувайте своєчасно їх міняти. Одну маску не носіть більш як 3-4 години.
  • Перед тим, як надіти маску і після її зняття умийтеся й очистіть шкіру. Бажано зробити невелику перерву перед надяганням нової маски, дати шкірі «подихати». Але робити це треба за умови знаходження в безпечному середовищі, не “відпочивайте від маски” в людному місці.
  • Щоб запобігти тертю, бажано використовувати зволожуючий крем і лосьйони, які пом’якшують шкіру (емолієнти).
  • У спекотний період можна використовувати сонцезахисні креми, які містять цинк або титан – вони будуть виступати в якості бар’єра від будь-якого тертя і подразнення.
  • Періодичне вмивання обличчя шампунем від лупи, який містить кетоконазол чи сульфід селену, також заспокоює шкіру і допомагає видалити надлишки дріжджового грибка, особливо навколо рота і в носощічній складці.
  • До вечірнього догляду за шкірою можна додати засоби, до складу яких входять такі активні речовини, як саліцилова кислота та інші альфагідроксикислоти (для відлущення змертвілих ділянок шкіри), а також бензоїлпероксид, олія чайного дерева або екстракт ромашки (протизапальна і заспокійлива дія). Такі гелі, тоніки й пінки легко знайти в лінійках для проблемної шкіри. Під час нанесення варто бути обережними, особливо, якщо ваша шкіра значно подразнена. У такому випадку обирайте понижений рівень концентрації, або тимчасово перейдіть на делікатні, заспокійливі та зволожуючі засоби. Ексфоліанти бажано використовувати не дуже часто: 2-3 рази на тиждень.
  • На запальні елементи можна застосовувати засоби для точкового нанесення – гідрогелеві патчі, мазі та лосьони.

Які симптоми сигналізують, що вже час звертатися до фахівця-дерматолога?

Поява вираженого запалення, набряку є ознаками периорального дерматиту. Це свідчить про те, що приєдналася вторинна інфекція. Також у теплому й вологому середовищі під маскою часто створюються сприятливі умови для розвитку кандидозної грибкової мікрофлори.
В усіх цих випадках звичайні косметичні засоби по догляду за шкірою вже не допоможуть впоратися з проблемою. Спроби самолікування часто призводять до необдуманого використання гормональних препаратів, які навіть при місцевому застосуванні можуть призводити до подальшого погіршення ситуації та виникнення нових ускладнень. Тому, в таких випадках необхідно звернутися до лікаря і використовувати лікувальні засоби для місцевого застосування лише за його призначенням.

Чи можна користуватися косметикою під маску?

  • Використання тонального крему збільшує ризик виникнення ускладнень у вигляді маскне. На час носіння маски краще відмовитися від щільного тонального крему, або хоча б не наносити його на ділянку під маскою.
  • Користуйтеся нашими порадами та не забувайте носити маски. Адже вони запобігають поширенню коронавірусної хвороби, захищають вас та ваших близьких.

Нагадаємо, що раніше NTA з’ясовував: а чи не зарано в Україні відмовляються від уже звичного за півтора роки захисного атрибуту. Та чи повинні носити маски вакциновані громадяни, які ж зробили все можливе, щоб захистити себе від хвороби. Детальніше читайте тут. 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі