НТА > НОВИНИ > Суспільство > В Україні легалізували криптовалюту

В Україні легалізували криптовалюту

477

Верховна Рада сьогодні, 8 вересня, легалізувала криптовалюту в Україні  Відповідний законопроект підтримали 276 депутатів.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в Telegram.

«В Україні щоденний обіг віртуальних активів становить 1 млрд грн. Але все це знаходиться в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодною операції з віртуальними активами не платяться податки. Але завдяки закону це врегулюється. Будуть створені вигідні умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Бюджету отримувати податки, а підприємцям відчувати себе захищеними», — написав Михайло Федоров.

Міністр також зауважив, що всього кілька країн у світі легалізували криптоактиви — Німеччина, Люксембург, Сінгапур. І Україна тепер буде однією з них.

Зазначимо, що Верховна Рада ухвалила у другому читані і в цілому законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи», який встановлює в Україні механізм правового регулювання сфери віртуальних активів, що легалізує ринок криптовалюти. Документ підтримало 276 народних депутатів.

«Закон регулює правовідносини, що виникають у зв’язку з оборотом віртуальних активів в Україні, визначає права та обов’язки учасників ринку віртуальних активів, засади державної політики у сфері обороту віртуальних активів», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Згідно із документом, регулятором ринку віртуальних активів будуть Міністерство та Комітет з питань цифрової трансформації України, в окремих випадках — Національний банк України та Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків. У пояснювальній записці наголошується, що надання віртуальним активам юридичного статусу стимулюватиме розвиток нової індустрії в правовому полі держави та сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету коштом податків. Українці зможуть токенізувати права власності та отримають судовий захист прав на віртуальні активи. А міжнародні криптобіржі легально вестимуть діяльність на території України.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі