НТА > НОВИНИ > Кримінал >  IT-шники торгували програмами для злому персональних даних у соцмережах

 IT-шники торгували програмами для злому персональних даних у соцмережах

419

Програми дозволяли безперешкодно збирати та передавати інформацію про дії користувачів, включаючи дані з месенджерів соціальних мереж або поштових ресурсів.

Співробітники Служби безпеки України викрили працівників однієї з київських ІТ-компаній, які організували незаконний продаж спеціалізованого програмного забезпечення.

Основне його призначення – віддалене отримання інформації з комп’ютерів і телекомунікаційного обладнання, йдеться на сайті Служби безпеки України.

Виявилося, що ці програми дозволяли безперешкодно збирати та передавати інформацію про дії користувачів. Включаючи дані, які передавалися через месенджери соціальних мереж ВК, Іnstagram, Facebok та WhatsApp, Viber, Telegram або поштовими ресурсами.

Як встановило слідство, зловмисники збували це програмне забезпечення підприємствам приватного сектору начебто для запобігання витоку службової інформації. У подальшому планували його реалізацію також установам державного сектору.

За результатами судових експертиз, програмне забезпечення визнано спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації.

У ході проведених обшуків в офісному приміщенні ІТ-компанії виявлено та вилучено чорнові записи, листування та документи із доказами протиправної діяльності.

Стало відомо, що двом правопорушникам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу України.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі