НТА > НОВИНИ > Новини світу > Італієць філігранно пролетів літаком крізь два автомобільні тунелі, встановивши 5 рекордів

Італієць філігранно пролетів літаком крізь два автомобільні тунелі, встановивши 5 рекордів

444

Ніхто ніколи не літав літаком крізь тунель, поки італієць Даріо Коста не пролетів двома тунелями поблизу Стамбула зі середньою швидкістю 245 км/год.

Про це розповідається на сайті Red Bull.

4 вересня 2021 року, Даріо Коста, професійний пілот і каскадер, запустив свій спеціально модифікований гоночний літак Zivko Edge 540 всередині одного з подвійних тунелів Чаталка на північній Мармуровій магістралі Туреччини.

Маючи на рахунку понад два десятиліття польотного досвіду та численні авіаційні подвиги, 41-річний чоловік «налітав» понад 5000 годин у повітрі значна частина якого – у високопродуктивному вищому пілотажі. Він навіть став першим італійцем, який здобув перемогу в класі Red Bull Air Race Challenger. Коста багато років мріяв про Тунельний перевал, і це було б його найвибагливішим і найскладнішим починанням досі.

Оточений бетонною дугою стін, Коста вилетів у тьмяному світлі першого тунелю о 6:43 ранку за місцевим часом, причому рання година опускала сонце за його спину і пропонувала оптимальні умови навколишнього середовища. Обмежений у просторі і часі, він повинен був тримати літак на траєкторії польоту трохи вище асфальту, а також керувати невеличким запасом всього близько чотирьох метрів між крилами та стінами.

Зміни потоку повітря в поєднанні з надзвичайно чутливим кермом літака вимагали часу реакції менше 250 мілісекунд, оскільки Коста виконував точні філігранні рухи кермом протягом усього польоту.

Один з найкритичніших моментів стався, коли літак пролетів через 360-метрову відстань між двома тунелями з боковим вітром і увійшов у вузький отвір другого тунелю.

Здавалося, все відбувається так швидко, але коли я вийшов з першого тунелю, літак почав рухатися вправо через боковий вітер і в моїй голові, все сповільнилося в цей момент, – пояснив Коста. – Я відреагував. і просто зосередився на тому, щоб повернути літак на правильний шлях, щоб увійти в інший тунель. Тоді, на мою думку, все прискорилося спочатку“.

Розігнавшись до 245 км/год, одночасно необхідно було врахувати зміну нахилу та форми в другому тунелі. Після виходу з другого тунелю, італієць зробив святкову петлю перед посадкою.

Від зльоту до виходу з другого тунелю політ подолав відстань 2,26 км. І менш ніж за 44 секунди Коста встановив сертифікований рекорд Гіннеса плюс ще чотири рекорди.

Політ “Тунельний перевал” був визнаний світовим рекордом Гіннеса за найдовший тунель, який пролетів літак (1730 м), і Кості був вручений офіційний сертифікат. Ще чотири помітні рекорди: перший політ літака через тунель, найдовший політ під суцільною перешкодою, перший політ літака через два тунелі та перший зліт літака з тунелю.

Наставником Кости був легендарний пілот Петер Бесенєй з Угорщини. Загалом над проектом Tunnel Pass працювала команда зі 40 осіб, була спеціально розроблена навчальна технологія та більше року підготовки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі