НТА > НОВИНИ > Новини світу > Українця екстрадували до США за злами та торгівлю персональними комп’ютерними паролями

Українця екстрадували до США за злами та торгівлю персональними комп’ютерними паролями

367

28-річний Гліб Іванов-Толпінцев підозрюється у зламі десятків тисяч комп’ютерів та продажу кодів їх доступу в темній мережі (Dark Web Website), прихованій мережі Інтернету.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції США.

Заарештований у Польщі в жовтні 2020 року, Іванов-Толпінцев був переданий до Сполучених Штатів за угодою між двома країнами і представлений у вівторок федеральному судді, який наказав продовжити його тримання під вартою до суду.

Згідно з обвинувальним актом, з 2016 року Іванов-Толпінцев контролював “ботнет”-мережу комп’ютерів, заражених шкідливим програмним забезпеченням без відома їх власників і використовував її для розшифрування кодів доступу.

Під час обміну з спільником зловмисник похвалився, що може вкрасти облікові дані щонайменше 2000 комп’ютерів за тиждень. У 2017 році під час іншої розмови він заявив, що отримав паролі для понад 20 000 пристроїв.

Якщо його визнають винним за всіма пунктами обвинувачення, йому загрожує максимальне покарання до 17 років у федеральній в’язниці. Обвинувальний акт також повідомляє Іванова-Толпінцева про те, що Сполучені Штати мають намір конфіскувати 82 648 доларів США, які, як стверджується, простежуються як доходи від злочинів.

За даними Міністерства юстиції, ці коди доступу після продажу використовуються для злочинної діяльності, зокрема фінансового шахрайства або атак із вимагачем.

Нещодавно мережі в Сполучених Штатах постраждала від хвилі атак -вимагачів, які передбачають злом системи підприємства, щоб зашифрувати її дані, а потім вимагати викуп в обмін на ключ розшифрування.

Нещодавно Байден звернувся до Путіна, щоб він вжив заходів для припинення діяльності хакерів-вимагачів, які діють з території Росії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі