НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У медзакладі Харкова викрили схему підробки результатів ПЛР-тестів

У медзакладі Харкова викрили схему підробки результатів ПЛР-тестів

135

У Харківській області працівники приватної медустанови разом з представниками турагентства налагодили схему підробки результатів ПЛР-тестів на COVID-19 і вносили недостовірні дані у «Дію».

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Харківської області.

“У ході слідства встановлено, що працівники однієї з харківських приватних медичних установ підроблювали результати ПЛР-тестів та вносили недостовірну інформацію у додаток “Дій вдома”.

Також слідчі встановили, що організатори працювали у змові з туристичними агенціями, які допомагали їм у пошуку клієнтів.

За даними правоохоронців, туроператор пропонував придбати підроблений тест на COVID громадянам, які планували виїхати за кордон або вже повернулися, щоб не дотримуватися 14-денної  самоізоляції. Так, щомісяця зловмисники видавали близько тисячі довідок, а вартість однієї становила 800 гривень.

Довідки видавали без проведення обстеження пацієнта та відбору матеріалів для дослідження.

Відзначається, що клієнтами медустанови були і  такі особи, які мали позитивний результат на COVID-19.

Під час обшуків у лабораторіях цієї медустанови виявили та вилучили офіційну документацію, печатки, сфальсифіковані довідки про результати ПЛР- тестів, мобільні телефони та комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.

Кримінальне провадження щодо працівників приватної медустанови здійснюється за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 325 ККУ).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі