НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Українцям видаватимуть зелені та жовті внутрішні COVID-сертифікати

Українцям видаватимуть зелені та жовті внутрішні COVID-сертифікати

400

Міністерство охорони здоров’я планує запровадити жовті та зелені COVID-сертифікати, які діятимуть винятково на території України.

Про це розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Міністерство охорони здоров’я, за його словами, готує технічне рішення щодо видачі “зеленого” внутрішнього сертифіката про повну вакцинацію проти COVID-19 та “жовтого” сертифіката про отримання першої дози вакцини: зеленим можна буде користуватися рік, жовтим – до завершення імунізації.

“Внутрішній сертифікат про вакцинацію поки видається на півроку – але після того, як сплине термін його дії, треба буде відмовитися від нього і завантажити новий також на півроку. Таким чином, і внутрішній,і міжнародний сертифікат буде видаватися терміном дії на 1 рік з моменту завершення курсу щеплення.

Для однієї дози – це рік плюс 14 днів після завершення вакцинації однією дозою. Для дводозних вакцин – це плюс рік від другої дози.

Зараз напрацьовується проєкт постанови Кабінету міністрів – сподіваюся, що на цьому чи на початку наступного тижня він уже буде прийнятий – ми хочемо дозволити більш полегшені норми роботи бізнесу і відвідування закладів тим людям, які отримали повний курс щеплення і мають цей внутрішній сертифікат”, –  повідомив Ігор Кузін.

Наприклад, заклади харчування: зараз у червоній зоні вони закриваються, у жовтій зоні обмежується кількість людей, які можуть там перебувати. За новими нормами, які готує МОЗ, вони зможуть працювати навіть у червоній зоні, якщо їхні працівники будуть вакциновані на 100%, а також можна буде знімати обмеження на кількість посадкових місць, якщо відвідувачі також будуть вакциновані і зможуть показати QR-код на вході.

Ігор Кузін прогнозує, що наступного тижня МОЗ вийде з офіційним роз’ясненням, як це буде працювати.

Нагадаємо, що за добу 8 вересня 2021 року в Україні зафіксовано 3 663 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Серед нових випадків зафіксовано 342 хворих дитини та 63 медпрацівники. «За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (379), Львівській (318), Харківській (302), Одеській (222) та Дніпропетровській (209) областях», – зазначають у міністерстві.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі