НТА > НОВИНИ > Освіта > Піски сьогодні. Розбита школа, де вже ніколи не пролунає дзвоник

Піски сьогодні. Розбита школа, де вже ніколи не пролунає дзвоник

512
З початком бойових дій на Донбасі були зруйновані кілька десятків навчальних закладів.  Зокрема, більше ніколи не пролунає  дзвоник в школі в селищі Піски. Будівля вщент знищена обстрілами.
На сторінці Facebook фонду «Повернись живим» можна переглянути фото цієї зруйнованої школи, яка була розташована поблизу лінії розмежування на сході України.
“В цій школі у Пісках вже ніколи не пролунає дзвоник. Її коридорами вже ніколи не бігтимуть діти, а на подвір‘ї не збиратимуть урочисту лінійку до 1 вересня. Власне і самого подвір‘я вже немає, а коридорами важко навіть ходити через уламки та руйнування. Поодинокі парти, вцілілі шкільні журнали та підручники – це все, що нагадує про те, що колись тут навчалися діти. Я йшла зруйнованою школою й відчувала ті самі лють та біль, як і майже 7 років тому, коли побачила її вперше. Вже пусту, але не настільки занедбану. Нині природа вже майже захопила будівлю. Я дивилася на обгорілі стіни з потрісканими ілюстраціями з казки про трьох поросят, на вибиті шибки, гори цегли й шматки перекриття, які колись були стінами, вікнами та стелею, й думала про те, скільки шкіл ще буде зруйновано, доки ми не завершимо цю війну. Бо вона не скінчиться сама собою. Російський ворог ніколи не припинить бажати нас загарбати й стерти з лиця землі навіть згадку про Україну. Саме тому я і допомагаю військовим – це єдина сила, яку ми можемо протиставити варварам з сусідньої держави. Єдине, що може припинити руйнування українських шкіл, домівок, міст і селищ. Просто подивіться ці фото. І підтримуйте свою армію”, – написала Maria Zavialova.

Про святкові бали в школі селища Піски на сході України нагадують лише автографи старшокласників, що залишили їх до початку збройного конфлікту.

«Коли я згадую свою школу в Пісках, бачу, як щоранку піднімаюся сходами і заходжу до свого класу. У вікна кабінету заглядають зелені берези. Це було дуже красиво»,згадує Люба, у якої нещодавно мав би бути в цій школі шкільний випускний.
Дівчина зазначає, що школа сьогодні практично знищена обстрілами. Бетонні перекриття обвалилися, дерев’яні меблі вигоріли вщент, підлога вкрита битим склом. Поруч із набряклими від дощу та снігу підручниками лежать хвостовики від снарядів і порожні гільзи.

«Наше життя дуже змінилася, коли почалася війна. Це був переломний момент. Те місце, де я жила і навчалася, яке я любила, я більше відвідати не можу», — 18-річна дівчина дивиться на своєму планшеті зняті в Пісках свіжі фото і відео, на яких видно нинішній стан школи, і намагається впоратися з емоціями. «Тепер там важко все впізнати. Я навіть не уявляла, що там зараз настільки все погано», — часто повторює Люба, перемотуючи відео з кадрами понівечених класів і зруйнованих сходових маршів.

За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), понад 750 шкіл і дитячих садків були пошкоджені або зруйновані з початку бойових дій на сході України. Багато інших закладів освіти були змушені зупиняти навчальний процес через посилення атак.  Майже 400 тисяч дітей ходять до шкіл, розташованих поблизу лінії розмежування, де обстріли та надзвичайне забруднення мінами загрожують їхньому життю та добробуту. Також упродовж минулих трьох років було зареєстровано щонайменше 118 атак на школи, п’ять із яких відбулися цього року.

За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, упродовж усього періоду збройного конфлікту на сході України, з 14 квітня 2014 року по 30 квітня 2021 року загинуло 152 дитини (із них 102 хлопчики і 50 дівчаток) та 146 дітей зазнали поранення (із них 120 хлопчиків і 26 дівчаток).

Водночас, згідно з оперативною інформацією Національної соціальної сервісної служби України, станом на 30 травня цього року кількість дітей, які отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок військових дій та збройних конфліктів, становить 66 491 особу, з них 95 отримали такий статус через поранення, контузії, каліцтва. “Проте для таких дітей на рівні законів та підзаконних актів досі не передбачено жодних гарантій, окрім безоплатного гарячого харчування в державних і комунальних закладах освіти. Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини неодноразового наголошувалось на необхідності розробки нормативно-правових актів, які передбачатимуть отримання дитиною певних пільг, виплат, допомог”, – йдеться в повідомленні омбудсмана України.

В заяві Постійного представника України при ООН Сергія Кислиці на відкритих дебатах Радбезу ООН щодо дітей та збройних конфліктів, текст якої Укрінформ отримав у своє розпорядження  зазначено, що Україна вважається однією із країн, що найбільше страждають від мін та залишків вибухових пристроїв. “Це одна з головних причин дитячих жертв під час конфлікту, яка залишає багато дітей з інвалідністю на все життя” , – зауважив український дипломат.

Іншою причиною, від якої потерпають діти на Донбасі, постпред назвав посилення обстрілів з боку проросійських сил. В умовах карантину та обмеженого пересування це призводить до збільшення кількості жертв, руйнації шкіл та більш нестерпних умов життя для 430 тис. дітей.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі