НТА > НОВИНИ > Культура > На Венеційському кінофестивалі сьогодні буде прем’єра стрічки Сенцова “Носоріг”

На Венеційському кінофестивалі сьогодні буде прем’єра стрічки Сенцова “Носоріг”

210

Сьогодні, 10 вересня, в офіційній конкурсній програмі “Горизонти” 78-го Венеційського кінофестивалю відбудеться світова прем’єра фільму Олега Сенцова Rhino / Носоріг. Картина Сенцова стане фільмом-закриттям секції.

Перед прем’єрою “Носорога” на Венеційскому фестивалі творці фільму виступили з вимогою визволити усіх українських в’язнів із кремлівських тюрем.

Про це повідомив Олег Сенцов.

Як розповіли у Держкіно, історія стрічки заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Головні ролі виконали Сергій Філімонов, Євген Черников, Євген Григор’єв та Аліна Зєвакова. Оператором-постановником стрічки виступив відомий польський оператор Богуміл Годфрейув.

Стрічку створено у копродукції України, Польщі та Німеччини. Зйомки “Носорога” проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року. Українську сторону виробництва представляють продюсер Денис Іванов (“Артхаус Трафік”) та Олег Сенцов (“Край Кінема”).

Також до створення картини долучилися польські співпродюсери – Даріуш Яблонський, Віолетта Камінська, Ізабела Войчік (Apple Film Production), та німецькі – Хайно Деккерт, Тіна Бьорнер (Ma.ja.de. Fiction). Міжнародний дистриб’ютор стрічки – компанія WestEnd Films.

Фільм створено за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань кіно, фондом підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.

У 2019 р. тріумфальну перемогу в секції “Горизонти” 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю отримала стрічка Валентина Васяновича “Атлантида”. Цього року Валентин Васянович представляє в основному конкурсі фестивалю свою нову стрічку “Відблиск”, а в “Горизонтах” разом із “Носорогом” за перемогу змагається стрічка “Цензорка” Петера Керекеша спільного виробництва Словаччини, Чехії та України.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі