НТА > НОВИНИ > Львівські новини > ТОП-Гості на 28 BookForum у Львові

ТОП-Гості на 28 BookForum у Львові

Цього року на 28 Міжнародний BookForum приїдуть лауреатка Нобелівської премії та володар нагороди за найкращий сценарій на 58-му Каннському кінофестивалі

516

Вже 15-го вересня у Львові стартує одна із наймасштабніших літературних подій  в Україні – 28 Міжнародний BookForum.  Участь візьмуть чотири лауреатки Літературної премії Євросоюзу,  а почесними гостями стануть – Нобелівська лауреатка та польська письменниця  Ольга Токарчук, а також «латиноамериканський Тарантіно», володар Нагороди за найкращий сценарій на 58-му Каннському кінофестивалі Ґільєрмо Арр’яга.

BookForum вперше відбудеться у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Тож приєднатися до фестивалю зможе вся країна.

Цього року 28 BookForum очікує гостей з 17 країн світу: Австрія, Аргентина, Бельгія, Велика Британія, Нідерланди, США, Мексика, Словаччина, Польша, Мальта, Греція, Іспанія, Канада, Південно-Африканська Республіка, Німеччина, Швеція та Сербія.

ТОП-гості BookForum

Перша лауреатка

Почесною гостею BookForum стане Нобелівська лауреатка та польська письменниця Ольга Токарчук. Це вперше в історії незалежної України Нобелівська лауреатка братиме участь в українському літературному фестивалі. Ольга Токарчук отримала Нобелівську премію з літератури за 2018 рік «за уяву оповідачки, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кордонів як форму життя». Ольга – двічі володарка одної з найпрестижніших польських літературних нагород –  премії «Ніке»: вперше за роман «Бігуни» (Bieguni) у 2008 році, а вдруге у 2015, за роман «Книги Якова» (Ksiegi Jakubowe).

“Токарчук ніколи не розглядає реальність як щось стабільне чи вічне. Вона конструює свої романи в напрузі між культурними протилежностями; природа проти культури, розум проти божевілля, чоловік проти жінки, дім проти відчуження”, – йдеться в рішенні Нобелівського комітету.

Зустріч з Ольгою Токарчук відбудеться онлайн.

Латиноамериканський “Тарантіно”

Другим почесним гостем стане «латиноамериканський Тарантіно»,  автор світового бестселера “Дикий”, володар нагороди за найкращий сценарій на 58-му Каннському кінофестивалі –  Ґільєрмо Арр’яга. Фільми за його сценаріями здобули премію BAFTA та номіновано на «Оскар». Ґільєрмо Арр’яга представлятиме на 28-му Львівському міжнародному BookForum сучасних авторів Південноамериканської літератури.

 

Найкращі в Євросоюзі

Також цьогоріч участь у 28 BookForum візьмуть чотири лауреатки Літературної премії Європейського Союзу:

Ґерда Бліс − лауреатка Премії 2021-го року за роман “Ми світло” (Нідерланди);

Ірен Сола − лауреатка Премії 2020-го за “Мої пісні та гірські танці” (Іспанія);

Каллія Пападакі − лауреатка Премії 2017-го за роман “Дендрити” (Греція);

Ізабель Вері − лауреатка Премії 2013-го за роботу “Мерилін без кісток” (Бельгія).

Також участь у Форумі візьме 93-річна психотерапевка, авторка світового бестселеру «Вибір», яка пережила Голокост у концтаборі Аушвіц, Едіт Іва Еґер (США).

«Чимало з нас застрягли у своїй травмі та тузі без можливості жити на повну. Саме це ми можемо змінити», – пише у «Виборі» письменниця.

І багато-багато цікавих і яскравих

Аргентинська письменниця Аріана Гарвіч, роман якої номіновано на  Міжнародну Букерівську премію.

Хуан Пабло Вільялобос з Мексики, перший роман якого потрапив у короткий список Gaurdian First book award.

Крім того, будуть поетеса Анна Фрайліх з США.

Письменниця та сценаристка з Греції Каллія Пападакі,

З Польщі буде публіцист, юрист та економіст Ґжеґорж Ґауден, який  був головним редактором однієї із найвпливовіших щоденних газет Польщі «Rzeczpospolita», керував Інститутом книжки у Кракові.

З Мальти буде Лара Калея,  з США — Міка Джонсон, з Канади — Ліндсі Фіннеран, з Південно-Африканської Республіки — Сайфоказі Йонас, із Сербії — Нікола Шанта, з Австрії — Кароліна Шутті.

У 28 BookForum  візьмуть участь чотири сучасних поети Європи.

Йоланда Аврора Бом Рамірес, що руйнує стереотипи ідеалів та гендерних ролей (Швеція).

Адам Горовітц, чиї вірші критики називають тактичними та тактильними (Велика Британія).

Аґда Баві Пайн, чий роман ліг в основу одного з найпопулярніших фільмів Словаччини (Словаччина).

Рената Айхінґер, яка помічає кожну деталь, що перетворює її вірші на справжній театр (Австрія).

Цьогоріч фокусна тема фестивалю – «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними». Мова йтиме про ознаки дорослого суспільства і про те, чи 30 років є достатньо, аби українці доросли до «дорослих» тем. Куратором теми виступить український перекладач та літературознавець Юрко Прохасько.

Повну програму фестивалю 28 BookForum у Львов читайте тут.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі