НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У Британії випробовують новий тест для ранньої діагностики раку

У Британії випробовують новий тест для ранньої діагностики раку

80

У Британії випробовують новий метод ранньої діагностики понад 50 різновидів раку. Наявність хвороби до перших симптомів у людини планують виявляти за аналізом крові.

Про це інформує агентство Reuters, посилаючись на Національну службу здоров’я Британії.

“Оголосили про початок повномасштабного випробування нового методу ранньої діагностики раку”, – зазначено в повідомленні.

Відтак, у  дослідженні, яке триватиме два роки, візьмуть участь 140 тисяч добровольців у віці від 50 до 77 років. У них візьмуть кров, а потім запросять здати повторні аналізи через рік і через два роки. Тест буде лише для половини зібраних проб, а друга половина буде контрольною групою для перевірки ефективності тесту.

“Тест може зробити революцію у діагностиці раку”, – заявив керівник програми, професор онкології Королівського коледжу в Лондоні Пітер Сасієні.

Якщо рак вдається виявити на ранній стадії,  то це значно підвищує шанси на лікування пухлини.

Зараз рак діагностують, здаючи шматочок тканини тіла на біохімічний аналіз (біопсію), що без симптомів ніхто не робить. По-перше, у низці випадків це є складною процедурою, особливо що стосується раку легенів, сечового міхура та простати, а по-друге, невідомо, де його шукати.

Новий метод заснований на виявленні змін у структурі ДНК кров’яних клітин. Він створений біотехнологічним стартапом Grail (“Грааль”), заснований у 2015 в Сан-Франциско спеціально для розробки ранньої діагностики раку. Нещодавно його купила за 1,7 млрд доларів американська фармацевтична компанія Illumina Inc. Сам тест відомий як Galleri.

В США його пропонують для пацієнтів із підвищеним ризиком ракових захворювань, зокрема, старшим за 50 років.

Зазначимо, що Федеральне управління харчових та лікарняних засобів США ще не сертифікувало препарат, так що більшість страхових компаній не покривають його вартості.

“Пошук технологій діагностики раку за допомогою аналізів крові йде по всьому світу, але досі перебуває на стадії досліджень. Зараз ми з партнерами розпочинаємо розгорнуте випробування, наймасштабніше в історії. Новий метод є особливо перспективним для діагностики тих видів раку, які довго не виявляють жодних явних ознак”, –  повідомив директор з онкології Національної служби охорони здоров’я Келлі Палмер.

У разі успішного завершення даного дослідження Національна служба охорони здоров’я Великої Британії планує продовжити його і залучити до 2024 і 2025 років ще близько 1 млн осіб для участі в дослідженні. Початкові результати очікуються до 2023 року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі