НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Вчені розробили будматеріал для Марса на основі крові, поту і сліз «марсіан»

Вчені розробили будматеріал для Марса на основі крові, поту і сліз «марсіан»

85

На Марсі можуть почати створювати будматеріали, до складу яких будуть входити кров, піт і сльози космонавтів. Композит, схожий на бетон, розробили вчені з Великобританії. Такий будівельний матеріал допоможе прискорити початок будівництва в космосі.

Про свою розробку вчені розповіли в журналі Materials Today Bio.

Дослідники з Університету в Манчестері створили будівельний матеріал з реголіту (залишкового ґрунту, який є продуктом космічного вивітрювання породи). В’язкою речовиною в такому композиті виступає білок з крові космонавтів.

Сироватковий альбумін, який вчені планують отримувати з крові, при денатурації формує певні шари, що зв’язують матеріал навколо себе. Подібний механізм можна побачити в павутині павуків.

Окрім крові, яка виступить сполучним матеріалом в композиті, вчені також планують використовувати ще й сечу, а також піт із сльозами космонавтів. Сечовина, яка міститься в даних рідинах, може істотно збільшити міцність будівельного матеріалу. Якщо без сліз і поту композит матиме міцність, порівнянну з бетоном, то з ними він стане міцніше майже у два рази.

Дослідники припускають, що кожен учасник космічної місії за місяць зможе надавати “матеріали” у вигляді крові, поту і сліз з сечею, яких вистачить на виготовлення 2,5 кілограм композиту. Згідно з підрахунками, якщо шість космонавтів будуть жити на Марсі протягом двох років і виробляти таким чином будівельні матеріали, вони зможуть отримати до 500 кілограмів так званого бетону.

До подібної розробки вчені прийшли через те, що на Марс досить важко доставляти будматеріали. А транспортування всього лише однієї цеглини з землі на Червону планету обійдеться дослідникам у 2 мільйони доларів. Якщо ж вчені знайдуть можливість створювати той же композит безпосередньо під час космічної місії, будівництво на Марсі може істотно прискоритися.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі