НТА > НОВИНИ > Новини світу > Єврокомісія виділила Україні 600 мільйонів євро. Куди підуть гроші

Єврокомісія виділила Україні 600 мільйонів євро. Куди підуть гроші

185

Другий транш макрофінансової допомоги Єврокомісії для України – 600 мільйонів євро – піде на боротьбу з коронавірусом.

Про це повідомив у Twitter президент України Володимир Зеленський. Він назвав транш свідченням солідарності України та Євросоюзу в подоланні викликів і боротьбі з COVID-19.

«Вітаю рішення Єврокомісії про виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в сумі 600 мільйонів євро. Вдячний Євросоюзу за позитивну оцінку впроваджуваних Україною реформ», – написав Зеленський.

Раніше повідомлялося, що надходження цих коштів в Україну очікується в листопаді.

Європейська комісія мала ухвалити рішення щодо виділення Україні другого траншу на 600 мільйонів євро. Попередня програма з європейськими партнерами закінчилася 14-го вересня.

Нагадаємо, що позитивними підсумками американської зустрічі Володимира Зеленського з Джо Байденом експерти називали те, що «Укроборонпром» підписав з компаніями зі США три угоди на 2,5 мільярда доларів. Окрім того, американці виділили новий транш військової допомоги в 60 мільйонів доларів, які підуть, зокрема, на придбання «Джавелінів».

Перспективною виглядає співпраця з американською компанією «Westinghouse» стосовно добудови енергоблоку на Хмельницькій АЕС і будівництва ще чотирьох додатково. У перспективі це може залучити в Україну до 30-ти мільярдів доларів інвестицій.

А ще експортно-імпортний банк США прокредитує Україну на три мільярди доларів для спільних проєктів в аграрній сфері, інфраструктурі, енергетиці та кліматі, Україна отримає партії препаратів для лікування коронавірусу і 45 мільйонів доларів гуманітарної допомоги для постраждалих від війни на Донбасі.

Україна може підписати угоду про Спільний авіаційний простір з Європейським Союзом, яку також часто називають угодою про «відкрите небо», вже цієї осені. Таку заяву ще в червні зробив український прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі