НТА > НОВИНИ > Новини світу > Через пандемію COVID-19 рекордно зріс рівень безробіття у світі

Через пандемію COVID-19 рекордно зріс рівень безробіття у світі

63

Наслідки пандемії коронавірусної хвороби спричинили рекордне зростання рівня безробіття в усьому світі. Так, у період Covid-19 31 млн людей опинилися за межею бідності, а людство було відкинуто на 4 роки назад у справі її викорінення.

Про це повідомляється у звіті Фонду Білла і Мелінди Гейтс.

“Через COVID-19 ще 31 мільйон людей потрапили в крайню бідність у 2020 році порівняно з 2019 роком. І хоча 90% країн з розвиненою економікою відновлять рівень доходу на душу населення до пандемії, лише третина низького та середнього рівня – очікується, що це зробить економіка з доходом”, – йдеться у повідомленні.

Частка світового населення, що живе в крайній бідності, впала з 37% до 9% за останні два десятиліття. На даний час скорочення бідності зупинилося і, ймовірно, залишиться на поточному рівні, оскільки вірус мутує. Через появу нових штамів відбуваються нові спалахи захворювання.

Генеральний директор Gates Foundation Марк Сузман заявив, що велика частина випадків зараження в даний час відбувається в бідних країнах, де менш ніж 1% громадян вакцинувалися.

У всьому світі було введено близько 5,5 млрд доз вакцини проти коронавірусу. Однак, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 80% з них припадає на країни з доходами вище середніх. Оскільки більшість жителів розвинених країн вакциновані, до 2022 року 90% з них повернуться до «допандемійного» рівня доходу на душу населення. У той же час у країнах із низьким і середнім рівнем доходу це вдасться зробити тільки третині населення.

Пандемія Covid-19 призвела до рекордного рівня безробіття в усьому світі. Показовими стали країни Азії, де пандемія підштовхнула до крайньої бідності близько 80 млн людей.

Нагадаємо, що наслідки пандемії більше вплинули на економічне становище жінок, ніж чоловіків – дослідження.

Зазначимо, що протягом  карантинного року 1 млн осіб в Україні отримали статус безробітного.

У Державному центрі зайнятості повідомили, що карантинне безробіття в Україні зросло майже на третину.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі