НТА > НОВИНИ > Новини світу > США можуть передати Україні систему «Залізний купол»

США можуть передати Україні систему «Залізний купол»

68

США можуть продати або передати Україні компоненти системи протиракетної оборони “Залізний купол”.

Про це повідомляє видання Politico.

Так, у законопроєкт про оборонну політику США на 2022 рік включили поправку, яка вимагає від Пентагону представити Конгресу доповідь з описом варіантів можливого продажу або передачі Україні «існуючих систем».

Версія законопроєкту про оборону на 2022 рік не визначає конкретну систему озброєнь, яку слід передати Україні. Утім, співробітник Конгресу зауважив, що головними кандидатами є дві армійські батареї Iron Dome (“Залізний купол”).

Видання пише, що пропозиція продати або відправити Україні нові системи протиповітряної оборони, ймовірно, посилить напруженість у відносинах з Москвою.

“Росія давно скаржилася на американську систему протиракетної оборони в Румунії, стверджуючи, що вона може бути використана в наступальних цілях, але США і НАТО це звинувачення відкинули”, – пише видання.

Додамо, що “Залізний купол” – це система протиповітряної оборони, розроблена ізраїльським підприємством Рафаель. Вона здатна перехоплювати та знищувати тактичні некеровані ракети та артилерійські снаряди, випущені з відстані від 4 до 70 км.

Основне призначення системи  — захист цивільного населення півдня та півночі Ізраїлю. З моменту розгортання в Ізраїлі в 2011 році «Залізний купол» зарекомендував себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності в світі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі