НТА > НОВИНИ > Новини світу > На Мадагаскарі через затяжні посухи голодують люди

На Мадагаскарі через затяжні посухи голодують люди

505

На півдні Мадагаскару упродовж  кількох місяців триває найгірша за останні 40 років посуха, внаслідок якої сотні тисяч людей потерпають від нестачі їжі. Організація Об’єднаних Націй вважає, що посуха викликана змінами клімату.

Про це заявив координатор програми ООН у Мадагаскарі Ісса Саноґо.

За його словами, у двох південних районах Мадагаскару майже три мільйони людей потерпають від наслідків двох сильних посух поспіль. Зокрема, в місті Амбоасарі-Атсімо близько 75% людей страждають від недоїдання, а 14 тисяч — на межі голоду.

Тамтешнім фермерам для нормальних врожаїв  бракує води. А внаслідок піщаних бурь земля стає непридатною для вирощування.

За словами Ісса Саноґо, в більшості південних районів Мадагаскару вже оголосили надзвичайну ситуацію через недоїдання.

Більшість місцевих жителів змушені  покинути домівки, щоб знайти їжу. Ті ж, хто залишився, показували місії ООН, як вони місяцями їдять квітки кактусів, листя дикого квіту й сарану. Гуманітарну допомогу їм важко доправити через погані дороги.

«Ця ситуація — не через війну чи конфлікт, а через зміни клімату», — заявив голова Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі.

І ООН, і фахівці зазначають, що саме через зміну клімату на Мадагаскарі протягом останніх років зростає посушливість.

«Ситуація безпрецедентна. Ці люди не зробили нічого для погіршення клімату. Вони не спалюють викопне паливо, та все ж саме вони несуть на собі основний тягар змін клімату», —  написала у звіті з найбільш постраждалого регіону Мадагаскару офіційна представниця ВПП Шеллі Такрал.

Зараз, за оцінками установи, з 25,6 мільйона мадагаскарців недоїдають понад 1,1 мільйона. А загалом у двох південних районах Мадагаскару постраждало майже три мільйони жителів.

Довідка 

Мадагаскар, офіційна назва Республіка Мадагаскар — суверенна острівна держава, розташована в західній частині Індійського океану на острові Мадагаскар і прилеглих дрібних островах біля східного узбережжя Африки, близько 400 км на схід від Мозамбіку. Мадагаскар — член Африканського Союзу, Міжнародна організація франкофонії і ООН.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"