НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні дозволили комбінувати вакцини Moderna та Pfizer

В Україні дозволили комбінувати вакцини Moderna та Pfizer

263

Україна дозволила комбінування вакцин від коронавірусу Moderna та Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

Про це повідомило МОЗ у Telegram.

Тепер якщо особа зробила перше щеплення вакциною Moderna, то друге можна робити Pfizer та навпаки. Інтервал між першою і другою дозами становитиме 28 днів.

МОЗ ще у липні схвалило рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики про дозвіл комбінувати мРНК-вакцини.

“Якщо мРНК-вакцина того самого виробника недоступна, для другого щеплення можна використати вакцину на платформі мРНК іншого виробника”, – заявили у МОЗ.

Додамо, що у світі дозволили комбінувати різні вакцини від коронавірусу. Наприклад, в Іспанії дозволили людям молодшим від 60 років, які отримали першу дозу вакцини AstraZeneca, другу дозу замінити на Pfizer.

В Об’єднаних Арабських Еміратах вирішили вакцинувати від коронавірусу Pfizer тих, хто раніше отримав китайську вакцину Sinopharm. А в Італії люди віком до 60 років, яких спочатку вакцинували AstraZeneca, можуть отримати другу дозу іншої вакцини.

Як передає Радіо Свобода, деякі дані свідчать про те, що після AstraZeneca можна безпечно і ефективно вводити Pfizer. Втім, ця комбінація має більшу ймовірність побічних ефектів.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі