НТА > НОВИНИ > Новини світу > Назвали росіянкою. Чемпіонка світу з шахів подала в суд на Netflix через “Хід королеви”

Назвали росіянкою. Чемпіонка світу з шахів подала в суд на Netflix через “Хід королеви”

147

Видатна спортсменка Грузії та чемпіонка світу з шахів серед жінок Нона Гапріндашвілі подала позов до суду на компанію Netflix через відомий серіал “Хід королеви”.

Про це повідомляє Hollywood Reporter.

Зокрема, в одному з епізодів серіалу прозвучало: “Насправді єдина незвичайна річ у ній (Хармон, – вигадана шахістка, головна героїня серіалу, – ред.) – це її стать. І навіть це не унікальне явище для Росії. Є Нона Гапріндашвілі, але вона чемпіонка світу серед жінок і ніколи не зустрічалася з чоловіками”.

Тож тепер  Нона Гапріндашвілі  хоче відсудити $5 млн через те, що у серіалі не правильно описали її кар’єру. Шахістка запевняє, що до 1968 року встигла провести щонайменше 59 партій з чоловіками, зокрема, з десятьма гросмейстерами. Також грузинську шахістку обурило, що у фільмі її назвали росіянкою.

“Грузини постраждали від російського панування в складі Радянського Союзу, а потім піддалися залякуванню і вторгненню з боку Росії”, – наголошується в позові.

“Хід королеви” – драматичний мінісеріал американського режисера і сценариста Скотта Френка за однойменним романом Волтера Тевіса про сходження герніальної шахістки. У головній ролі – Анна Тейлор-Джой.  Серіал, який складається з семи епізодів, замовила компанія Netflix.

Нона Гапріндашвілі — грузинська шахістка, п’ята в історії шахів чемпіонка світу (1962–1978), перший міжнародний гросмейстер серед жінок (1976) і перша жінка, якій дали звання міжнародного гросмейстера серед чоловіків (1978). П’ятиразова чемпіонка СРСР.  Перша володарка призу «Шаховий Оскар» (1982).

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі